Budúcoročný kalendár prinesie prekvapenie, tvrdí šéf série!

Alejandro Agag - MexikoŠéf Formuly E Alejandro Agag tvrdí, že kalendár určený pre tretí ročník prinesie prekvapenia. Španiel potvrdil, že diváci sa môžu tešiť maximálne na dvanásť pretekov. Sezóna by mala odštartovať na jeseň tohto roku a jej koniec je naplánovaný na jún 2017.

„Tímy chcú jedenásť alebo dvanásť pretekov. V apríli chceme predložiť predbežný kalendár a bude tam aj prekvapenie,“ tvrdí Agag, ktorý potvrdil, že brazílske preteky sú zatiaľ nereálne, ale on sám očakáva zotrvanie Buenos Aires a Mexika City v kalendári.

„Brazília je veľmi komplikovaná, Mexiko a Buenos Aires zostanú v kalendári. Máme niekoľko záujemcov spomedzi zástupcov jednotlivých okruhov, ktorí chcú, aby sme tam jazdili, ale nie sme voči takejto možnosti otvorení. Ak existujú nejaké podobne dôležité centrá ako Mexiko, tak o tom budeme uvažovať,“ pokračuje šéf súťaže.

Podľa dostupných informácii by mohli byť skorou realitou preteky na Blízkom východe. Hovorí sa o rokovaniach medzi zástupcami šampionátu a predstaviteľmi katarskej Dauhy, či Bahrajnu. Práve táto oblasť spoločne s austrálsko-ázijským priestorom a Afrikou je zatiaľ bez pretekov elektrickej série.

Abt - fanúšikovia - štadión - MexikoUž tento na tento týždeň je naplánovaná promo akcia v Južnej Kórei v rámci podujatia International Electric Vehicle Expo. Na ostrove Jeju by sa mal v dňoch od 18. do 24. marca predstaviť pilot stajne Renault e.dams Nicolas Prost. Práve Renault sa snaží presadiť na ázijskom trhu.

Agag počas víkendu navštívil Mexiko City ePrix a po pretekoch bol spokojný: „Páčila sa mi podpora zo strany vlády a rovnako ich odhodlanie smerom k čistej mobilite. Myslím si, že práve v otázke mobility to môže mať veľký prínos. Elektromobily môžu v tomto meste zohrávať veľkú rolu. Myslím si, že je to fantastický prírastok do kalendára.“

„Naša filozofia je jazdiť v mestách, ale pri troche šťastia priamo na trati, ktorá je súčasťou mesta. To je fantastické. Tento okruh poskytne úplne iný pohľad na to, aká je Formula E v skutočnosti. Uvidíme ako budú piloti reagovať na podobné okruhy,“ dodal šéf Formuly E.

Zdroj: Motorsport, foto: Adam Warner (LAT), Andrew Ferraro (LAT)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *