Buemi a Rast predviedli v Londýne vzájomnú „šermovačku“ (Video)

René Rast po súboji s Buemim
foto: Formula E

René Rast a Sébastien Buemi nesúhlasia s tvrdením, že by boli vinní za ich vzájomnú kolíziu počas nedeľných pretekov v Londýne.

Bývalý šampión jazdiaci za Nissan bojoval s Rastom o jedenáste miesto a pri nájazde do desiatej zákruty, vlásenky, narazil do pravej zadnej časti pilota Audi. Nasledoval náraz do Buemiho a potom ešte niekoľko kontaktov, ktoré pripomínali pouličnú bitku. Nebolo to však úplne tak.

Po prvom kontakte došlo k poškodeniu riadenia na Rastovom aute a to sa stalo nekontrolovateľné. Náraz do Buemiho nebol zámerný. Švajčiar dokázal pokračovať bez vážnejšieho poškodenia, ale neskôr dostal desaťsekundový trest stop and go. Rast v pretekoch skončil s výrazne poškodeným autom.

 

Rast po pretekoch pre Motorsport.com povedal, že by sa mu mal Buemi ospravedlniť. „Po New Yorku sa ospravedlnil, myslím si, že by to mal urobiť opäť. V podstate dvakrát neodhadol situáciu. Autá predo mnou spomaľovali a o tak neurobil.“

„Dnes som mu veľmi skoro naznačil, čo idem spraviť. Na pravú stranu som šiel veľmi, veľmi skoro. On ma nasledoval a zabrzdil neskoro. Bezdôvodne do mňa narazil už v počiatočnej fáze pretekov. Pre mňa je to nepochopiteľné a ako profesionálny jazdec neviem, čo vlastne robil,“ dodal Nemec.

Buemi povedal, že zatiaľ čo sa cítil byť zodpovedný za prvotný kontakt, nemal by byť podľa neho obviňovaný za následnú reťazovú reakciu. „Dotkol som sa ho počas brzdenia, to je jasné. Ale nemyslím si, že som tým zničil jeho preteky. Pokiaľ si dobre spomínam, boli sme viac-menej vedľa seba a zdalo sa mi, že do steny narazil dvakrát sám.“

Vyradený da Costa označil Lotterera za „ublíženého lúzra“ (Video)

 

„Neviem, či ste videli spôsob, akým sa dotkol môjho kolesa, ale možno mal zlomené predné koleso a preto šiel priamo do steny. Alebo sa možno snažil získať opäť výkon, prednou pneumatikou sa dotkol mojej zadnej ľavej časti a to ho poslalo do bariér, neviem. Samozrejme, že tam zastavil, takže chápem, prečo mi dali takú drsnú penalizáciu. Dotkol som sa ho počas brzdenia, ale nie som si istý, či som v tom momente zničil jeho preteky,“ pokračuje pilot Nissanu.

Už počas prvých pretekov sme zachytili žiadosti pilotov o budúce zmeny trate, ktorá bola podľa niektorých v istých miestach priúzka aj na pomery Formuly E. „Jednoznačne, je to priúzke,“ potvrdil Rast a dodal: „Kombinácia takisto nie je dobrá, dve vlásenky po sebe, pretože je tam vždy zápcha a predbiehanie je tam náročné. Je to jediné miesto, kde sa dá predbiehať a možno ešte cieľová rovinka.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *