Buemi mal miesto isté, Albon je veľmi rýchly, tvrdí šéf tímu Nissan e.dams

foto: Pavel Šimek (Motorsport Revue) – pavluv.racing

Šéf stajne Nissan e.dams Jean-Paul Driot prezradil, že jeho sklamanie z možností progresu pre mladých pretekárov ho motivovalo k tomu, aby tím angažoval Alexandra Albona. Informuje o tom Autosport.

Práve thajsko-britský mladík bude kolegom niekdajšieho šampióna Sébastiena Buemiho. „Naozaj som ho chcel, pretože som niekedy sklamaný, keď vidím, že talenty sa kvôli finančným problémom nikam nedostanú. Toto je pre nás veľmi dobrá príležitosť. Vieme, že je rýchly, o tom niet pochýb. Všetci vieme o problémoch týchto mladých pilotov vo Formule 2, a to aj keď sú úspešní a majú výsledky.“

„Keď ste v hre o titul do posledných pretekov GP3 a skončíte hneď za Charlesom Leclercom, tak to znamená, že nemôžete byť veľmi pomalý. On má tento rok na konte mnoho pole positions, absolvoval krásne preteky. Tento muž je veľmi vzdelaný, veľmi pokojný, veľmi rýchly a veľmi ľahko sa s ním pracuje,“ dodal Driot.

VIDEO: Nissan dá vo svojej prvej sezóne šancu dvojici Buemi – Albon

V prípade Buemiho bol naoko v hre jeho návrat do tímu F1 Toro Rosso, najmä keď sa v Singapure objavil ako rezervný pilot Red Bullu. „Nissan chcel udržať pretekárske miesta prázdne do septembra. Je to veľmi náročné, pretože ak začnete hovoriť, tak je koniec. Zachovať tajomstvo je veľmi zložité. Ale podarilo sa nám to, pretože nikto nevedel, aký typ jazdcov ideme predstaviť.“

„Je to hra. Bolo pekné sledovať, ako sme dokázali zostať ticho a zo zákulisných šumov F1 nebolo nič. Po Monze a najmä po Singapure sa objavili špekulácie, pretože videli Buemiho s Toro Rosso. Pomohlo nám to. Bolo to perfektné. Každý očakával japonského jazdca alebo pilota Nissanu ako Jann Mardenborough alebo neviem. Nechali sme šumy pôsobiť a boli sme radi, že sme relevantné správy dokázali utajiť,“ prezradil Driot pre Autosport.

Francúz na záver dodal, že o angažovaní Buemiho nebolo pochýb. „Buemi mal zmluvu. Zmätok nastal, pretože Michael Carcamo z Nissanu nechcel hovoriť o Buemim. Povedal, že nič nevie, alebo že uvidíme, čo bude. Je však jasné, že Buemi mal podpísanú zmluvu pre piatu sezónu ešte na začiatku minulej edície. Podpísali sme s ním zmluvu na ďalšie dva roky. On bol s nami po celý čas na sto percent. O tom nebolo pochýb,“ dodal šéf tímu Nissan e.dams.