Buemi podporuje rozhodnutie Nissanu: Nechceme nič uponáhľať

Sébastien Buemi
foto: Formula E

Ak by sa nová sezóna začala počas uplynulého víkendu, ako bolo pôvodne plánované, na štarte by sme videli dva tímy s minuloročným balíkom – Nissan e.dams a DS TECHEETAH.

Japonský konštruktér sa rozhodol pre rovnaký krok ako úradujúci šampióni. Nissan to pred vlaňajším ročníkom nemal jednoduché, pretože po zmene pravidiel musel nanovo postaviť pohonnú jednotku. Zvládol to výborne a vlani patril k tomu lepšiemu na štartovom rošte.

Sébastien Buemi pre The Race potvrdil, že rozhodnutie tímu kvituje. „Som si tým istý, pretože toto auto budeme používať dva roky. Nechceme uponáhľať proces homologizácie a potom zistiť, že niečo nebolo v poriadku. Nezabúdajte, že teraz je veľmi ťažké priniesť veľký výkon. Pravidlá boli ustálené a my už nejaký čas vyrábame elektromotory.“

„Teraz neprinášate čistý hardvér, možno okrem nastavenia zavesenia kolies. Z časového hľadiska bude veľmi náročné dosiahnuť výkonnostný pokrok. Ako sme videli, dve desatiny robia veľký rozdiel, ale je veľmi náročné nájsť dve desatiny v efektívnosti. Takže dávam prednosť úplnej pripravenosti a ak s tým raz prídeme, som si istý, že to bude fajn, rovnako ako v prípade DS,“ dodal Švajčiar.

PODCAST: Nová sezóna štartuje koncom februára nočnými pretekmi v Rijáde

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *