Buemi: Preteky v Zürichu budú jedným z vrcholov mojej kariéry

foto: © FIA Formula E

Netradične v nedeľu 10. júna budeme sledovať desiate preteky aktuálnej sezóny, ktoré privíta švajčiarsky Zürich. Pre Sébastiena Buemiho a Edoarda Mortaru to bude domáce podujatie.

V prípade Švajčiarska je to skutočne historická udalosť, pretože medzinárodné preteky jednosedadlových vozidiel sa tam konali naposledy v roku 1954. Buemi len minulý mesiac absolvoval predvádzaciu jazdu v uliciach Zürichu. Šampión druhej sezóny neabsolvoval kilometre, ktoré budú súčasťou trate, atmosféru si však užíval.

„Trať vedie popri Ženevskom jazere, pozadie bude skvelé a veľkolepé. Veľmi sa už teším. Nikdy som si nemyslel, že budem pretekať doma. Predpokladal som, že takáto šanca sa v mojej kariére nevyskytne. Je to skvelý bonus, že môžem niečo takéto zažiť. Určite to bude jeden z vrcholov mojej kariéry. Švajčiarsko má úžasnú históriu a niekoľkých výborných jazdcov. Budem veľmi hrdý, ale prioritou zostáva dobrý výsledok. To by bolo výnimočné,“ prezradil Buemi pre e-racing365.

Pilot Renaultu dúfa, že Zürich bude súčasťou kalendára aj v budúcnosti. „Musíme si počkať a uvidíme. Záujem je podľa mňa veľký. Pomáha v tom aj postavenie banky Julius Bär a takisto aj Formula E a FIA zohrali veľmi dôležitú úlohu pri uskutočnení tohto podujatia. Myslím si, že to pre švajčiarsky šport bude naozaj veľká vec a pre celú krajinu to bude deň plný hrdosti.“

Buemi môže dúfať, že trend z posledných dvoch pretekov bude dodržaný, pretože v Paríži aj Berlíne sa z víťazstva tešili domáci pretekári. V Zürichu by mal podľa tejto logiky vyhrať práve on. Papierové predpoklady sú však trochu iné a nezabúdajme, že v hre je aj druhý švajčiarsky pilot Edoardo Mortara. Najväčšími favoritmi však budú jazdci Audi a potvrdiť zisk titulu bude chcieť v predstihu aj priebežný líder Jean-Éric Vergne.