Buemi v Uruguaji dominoval aj v testoch!

Jed Leicester (LAT)

Len deň po Punta del Este ePrix sa v dejisku uruguajských pretekov konalo testovanie, jediné v priebehu súťažnej sezóny. Víťaz pretekov Sébastien Buemi nadviazal na svoj výkon zo soboty a najrýchlejším kolom testov stanovil nový neoficiálny rekordný čas 1:13,218s. Bol takmer o dve sekundy rýchlejší ako jeho najrýchlejšie kolo z kvalifikácie.

Po nevydarenej sobote zajazdil druhý najrýchlejší čas Jean-Éric Vergne z DS Virgin, tretí skončil ďalší pilot Renaultu Nico Prost. Na štvrtom mieste skončil Stéphane Sarrazin zo stajne Venturi, piate miesto obsadil António Félix da Costa, ktorý potvrdil sobotnú formu.

Povzbudzujúce výsledky zaznamenala stajňa NEXTEV TCR, ktorej obaja jazdci skončili v prvej desiatke. Úradujúci svetový šampión Nelson Piquet skončil šiesty, jeho kolega Oliver Turvey siedmy. Siedmy najrýchlejší bol Loic Duval z tímu Dragon Racing, deviata pozícia patrila Samovi Birdovi zo stajne DS Virgin. Prvú desiatku uzavrel Oliver Rowland z Mahindry.

Formula E pokračuje 6. februára 2016 v argentínskom Buenos Aires.