Buemi vzal da Costovi šancu bojovať o víťazstvo, hodnotí šéf tímu BMW

António Félix da Costa
foto: © FIA Formula E

Šéf stajne BMW Roger Griffiths tvrdí, že jeho zverenec António Félix da Costa mohol v Mexiku bojovať o víťazstvo. Podľa neho boli šance Portugalčana zmarené Sébastienom Buemim z Nissanu, ktorý sa počas väčšej časti pretekov úspešne bránil atakom jazdca bavorskej stajne.

Víťaz premiérových pretekov v Rijáde skončil na druhom mieste za víťazom Lucasom di Grassim na Audi. V jednom zo súbojov sa zasekol za Buemim, čím stratil drahocenný čas a pri pokuse o predbehnutie si zľahka poškodil zavesenie kolies. Už krátko po miernom kontakte bolo zreteľné, že volant je vychýlený, a ak chcel da Costa jazdiť rovno, tak musel volant držať mierne naklonený.

„Buemi je silný pretekár a v takej pozícii sa nevzdáva. Prišli sme tak o šancu byť v hre v poslednom kole. S energiou sme na tom neboli na limite. Dobre sme odhadli počet kôl a neustále sme si potvrdzovali, že to bude dobré až do konca. Tempo a energiu sme rozdelili podľa Antóniovho riadenia. Z jeho strany to boli naozaj dobré a inteligentné preteky,“ povedal Griffiths pre e-racing365.

Druhý pilot BMW Alexander Sims bol obeťou nehody medzi Vergnom a Piquetom. Mechanikom sa našťastie podarilo opraviť poškodené auto počas prerušenia pretekov. „Žiaľ, Alexander mal smolu na každom kroku, ale jeho duch je skutočne neoblomný. Myslím si, že sme mali trochu smolu. Tím však pracoval tvrdo a nenudil sa, pretože sme mali množstvo poškodení, vrátane predného zavesenia kolies a zadnej časti auta,“ dodal šéf tímu BMW.

Návrat k pretekom:

BMW si počkalo na šancu a da Costa sa teší z druhého miesta v Mexiku