Buemi zvládol vlaňajšie finále na jednotku: V Berlíne sa môže udiať čokoľvek

Sébastien Buemi
foto: Formula E

Sébastien Buemi sa v prvej časti sezóny nedočkal očakávaných výsledkov a aj preto je v priebežnom poradí na jedenástom mieste. Nissan zatiaľ ťahá najmä jeho kolega Oliver Rowland, ktorý je o dve pozície vyššie.

Švajčiar má v tejto sezóne na konte len jedno pódiové umiestnenie z Mexika a na lídra Antónia Félixa da Costu stráca 40 bodov. Do konca sezóny však zostáva ešte šesť berlínskych pretekov a všetko je teda otvorené. Buemi je známy tým, že sa nevzdáva a že s ním musíme počítať až do konca. Potvrdilo sa to aj vlani, keď po posledných pretekoch sezóny poskočil na konečné druhé miesto.

„Samozrejme, že by som chcel mať v tejto chvíli viac bodov. V Saudskej Arábii som bol na druhom mieste, ale mal som nehodu. V Santiagu som skončil šiesty, bol som však diskvalifikovaný. S týmito bodmi by som bol druhý alebo tretí, ale, žiaľ, je to tak, ako to je,“ povedal Buemi pre oficiálny web šampionátu.

Rowland plánuje v Berlíne aspoň raz vyhrať, Nissan chce útočiť

„Dúfam, že sa mi v Berlíne bude dariť a ak áno, tak je pre nás možné naozaj všetko. Som realista. Uvedomujem si, že pravdepodobnosť toho, že z Tempelhofu odídem ako šampión, je veľmi nízka. Nebude jednoduché dohnať bodovú stratu, ale vlani sme videli, že sa veci vo Formule E môžu veľmi rýchlo meniť. Odrazu môžete začať zbierať množstvo bodov. Po Paríži som bol ešte trinásty a nakoniec som skončil druhý,“ pokračuje Švajčiar.

Berlín prinesie šesť pretekov v priebehu deviatich dní. Navyše, na troch rôznych konfiguráciách trate. „Na nič také si nespomínam. Le Mans prebieha jeden týždeň a jazdíte takmer každý deň, ale nesúťažne. Toto budú dvojité preteky bez prestávky a pre mňa to bude veľmi náročné. Z jazdeckého i tímového hľadiska nás čaká niečo úplne nepoznané.“

Práve tri rôzne konfigurácie okruhu môžu znamenať rozdielový faktor. „Nie je dôvod na to, aby sa veci od seba nejako líšili. Zmení sa však energetický manažment, pretože distribúcia energie bude naprieč okruhom prebiehať inak. Nevyhnutná bude optimalizácia. Nemám s tým skúsenosť, žiadny z jazdcov, ale naši inžinieri pracovali od predstavenia tratí na plné obrátky. Snáď vyjdeme na trať s dobrým nastavením. Počkajme si a uvidíme,“ dodal Buemi.

POTVRDENÉ: Berlín ponúkne šesť večerných pretekov, takto vyzerá harmonogram!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *