Bývalí šampióni budú mať zrejme nového šéfa, da Costa a Vergne zostávajú

Jean-Éric Vergne a António Félix da Costa na štarte
foto: Formula E

Tím DS TECHEETAH by mohol mať v budúcej sezóne nového šéfa, informuje o tom The Race. Má to byť výsledok miernej reštrukturalizácie stajne, ktorá patrí k najúspešnejším vo Formule E.

Mark Preston, ktorý bol s tímom od začiatku a zaslúžil sa o viacero jazdeckých a tímových titulov, by mal byť nahradený šéfom DS Performance Thomasom Chevaucherom. Podľa druhého menovaného má tím prejsť len ľahkými zmenami. Nie je tajomstvom, že sa tím trápi s nájdením nového hlavného investora.

Chevaucher prezrádza, že riešenie je na dosah: „Sme veľmi blízko k tomu, aby bola celá organizácia v správnej pozícii a aby sme mohli počas sezóny 2022 spolupracovať. Boli tam nejaké obavy, ale väčšina z nich je teraz vyriešená. Takže, sme veľmi optimistickí a skutočne veríme, že budeme schopní pokračovať vo veľmi dobrej kondícii.“

Mark Preston, Jean-Éric Vergne a Alejandro Agag
foto: Frederic Le Floc’h / DPPI

Väčšina tímu by mala zostať nezmenená a to by malo platiť aj o jazdeckej dvojici. Jean-Éric Vergne by už po uplynulej sezóne nemal mať s tímom platnú zmluvu a bolo otázne, čo s ním bude. António Félix da Costa má ešte rok platnú zmluvu, ale podľa zákulisných informácií jeho manažér rokoval s Mercedesom. Veci sa však v DS TECHEETAH zrejme upokojujú.

„Myslím, že obaja jazdci dôverujú DS Performance a so Jeanom-Éricom i Antóniom máme veľmi silný vzťah. Riešenie, ktoré sme im predstavili, je pre nich v poriadku. Myslím si a verím, že sú s ním spokojní, takže sú určite na našej palube a pred budúcou sezónou sú motivovaní,“ dodal pravdepodobný nový šéf stajne.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *