Bývalý šampión F1 a niekdajší jazdec Formuly E Jacques Villeneuve opäť perlil

Jacques Villeneuve
foto: © FIA Formula E

Niekdajší šampión F1 Jacques Villeneuve, ktorý si vyskúšal aj Formulu E, sa opäť nenechal zahanbiť a tentoraz si to odniesla práve elektrická séria. Tú sfúkol ako domček z kariet. Kanaďan si nedával servítku pred ústa.

„Nikto sa nechce pozerať na preteky elektrických vozidiel. Pravdou je, že v zákulisí Formuly 1 nikto nevie, kedy sú na programe ďalšie preteky Formuly E. Nerozumiem, prečo sa do nej hrnie toľko konštruktérov. Túto sériu držia pri živote len tí hard-core fanúšikovia, ktorí sú aktívni. Jazdil som niekoľko pretekov Formuly E,“ prezradil Kanaďan pre Automobile Magazine, ktorý si v druhej sezóne vo farbách Venturi vyskúšal tri podujatia. Následne sa pre nezhody s tímom porúčal.

Slová kanadskej osobnosti, ktorá je známa svojimi výlevmi, sú trochu rozporuplné s realitou, pretože jazdci z prostredia F1 sa už vcelku aktívne obzerajú aj po možnostiach v elektrickom šampionáte. Stačí sa pozrieť na tohtoročnú zostavu a mená ako Felipe Massa, Stoffel Vandoorne, či Pascal Wehrlein. Zoznam však zahŕňa aj množstvo ďalších mien známych z F1.

Už 47-ročný bývalý však priniesol aj mierne pozitívnu, resp. humornú stránku veci, keď si zaspomínal na svoju krátku epizódu vo Formule E. „Technológia bola veľmi zaujímavá. Je tam veľký výkon. Pri zošliapnutí plynového pedálu – vlastne, nemal by som hovoriť plynového. Po zošliapnutí pedálu ide auto krásne. Ale aj tak, neviem…“