Čakajú nás premiérové preteky vo Valencii, víkend ponúkne dvojitú dávku akcie (Video+Harmonogram)

foto: Formula E

Posledný aprílový víkend prinesie premiérové preteky Formuly E vo Valencii, ku ktorej má silný vzťah. Práve Okruh Ricarda Torma hostil v posledných rokoch oficiálne predsezónne testy.

Posledné preteky v podobe dvojitej Rím E-Prix priniesli množstvo zaujímavých súbojov, dramatických momentov, či nehôd. Predovšetkým však zažiarili víťazi – Jean-Éric Vergne a Stoffel Vandoorne. Podujatie v talianskej metropole zažilo množstvo kontroverzií, ktorým sme sa venovali v našom nedávnom podcaste spoločne s komentátorom českej verzie Eurosportu Zdeňkom Míkom.

Priebežný líder

Na čele priebežného poradia jazdcov sa nachádza dvojica Jaguaru Sam BirdMitch Evans, ktorú od seba delia len štyri body. Na treťom mieste je Robin Frijns z Virginu, za ktorým je to však poriadne „nasekané“. Nasleduje dvojica Mercedesu Stoffel VandoorneNyck de Vries.

Medzi tímami vedie Jaguar so sedemnásťbodovým náskokom pred Mercedesom. Na treťom mieste sú obhajcovia titulov z DS TECHEETAH. Kompletné poradie pilotov a tímov nájdete TU.

 

Okruh

Na pilotov čaká prírodný amfiteáter, v ktorého prostredí je umiestnený Okruh Ricarda Torma. Nejde o typický okruh Formuly E, lenže preteky v centrách miest sú naďalej veľkým problémom. Kompetentní deklarovali, že urobia všetko preto, aby permanentný okruh čo najviac prispôsobili požiadavkám elektrického šampionátu.

Jazdci sa predstavia na 3,37 km dlhej konfigurácii trate s pätnástimi zákrutami, ktorá sa mierne líši od toho, čo sme videli počas predsezónnych testov. Aktivačná zóna útočného režimu sa bude nachádzať v ôsmej zákrute. Cieľová rovinka zostane dlhá aj napriek tomu, že pred niekoľkými týždňami sa hovorilo o možnosti úplnej zmeny. Tá sa mala týkať vytvorenia sekcie zákrut v priestoroch rovinky. Napokon pred ňou uvidíme umelo vytvorenú šikanu.

Kde sledovať preteky

Aj piate a šieste preteky sezóny môžete sledovať na českej verzii Eurosportu. Tréningy sú dostupné cez YouTube kanál šampionátu a sú vysielané aj prostredníctvom Facebooku a Twitteru. Preteky vysiela Eurosport, ktorý sa ešte pred štartom spätne vracia aj ku kvalifikácii.

Harmonogram Valencia E-Prix

sobota

7:20 – 8:05

prvý meraný tréning

9:15 – 9:45

druhý meraný tréning

11:00

kvalifikácia a Super Pole

15:04

preteky (45´+ 1 kolo)

nedeľa

8:00 – 8:45

tretí meraný tréning

10:00 – 11:00

kvalifikácia a Super Pole

14:04

preteky (45´+ 1 kolo)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *