Čakanie na víťazstvo ma mučilo niekoľko rokov, priznáva šťastný Lynn

Alex Lynn
foto: Formula E

Včerajší víťaz Alex Lynn z Mahindry tvrdí, že chýbajúce víťazstvo vo Formule E ho dlhé roky mučilo. Tento pocit však ukončilo jeho nedeľné víťazstvo v Londýne.

Brit získal svoju prvú pole position ešte pred štyrmi rokmi vo svojich premiérových pretekoch v New Yorku. Od tej doby sa však výrazne trápil. Prvé pódium získal až v tejto sezóne, keď skončil vo Valencii na treťom mieste. V sobotu túto štatistiku vylepšil druhou pozíciou a stúpajúcu tendenciu zavŕšil včerajším triumfom.

Pre Mahindru to bolo piate víťazstvo vo Formule E a zároveň ukončenie viac ako dvojročného čakania na prvenstvo v pretekoch. Lynn pre Motorsport.com povedal, že toto víťazstvo radí medzi svoje najcennejšie. „Určite je vysoko, je vysoko. Z osobného hľadiska to bolo niečo, čo ma dlhé roky mučilo.“

„Moja kariéra vo Formule E je skutočne veľmi zaujímavá. A aby som bol úprimný, bola istá časť mňa, ktorá chcela, aby som si mohol odškrtnúť to, že som tu aspoň pretekal. Vždy som mal pocit, že dokážem zajazdiť jedno dobré kolo, ale nedokázal som zajazdiť dobré preteky. V tomto zmysle to bolo vždy dosť známe, ale konečne som vyhral a môžem povedať – v poriadku, viem, ako mám jazdiť vo Formule E,“ pokračuje Brit.

Alex Lynn s prvým víťazstvom vo Formule E, Audi s vysokou pokutou za správanie diskvalifikovaného di Grassiho (Video)

„Je naozaj náročné vyjadriť to slovami, pretože posledné štyri roky je to do a z Formuly E. Sníval som o tom, že by som jedného dňa mohol vyhrať preteky. V skutočnosti som počas soboty vôbec prvýkrát viedol vo Formule E a dnes som dokázal zvíťaziť, čo je bláznivé,“ neskrýval nadšenie britský jazdec.

Lynn predviedol dobrý výkon aj v sobotu, keď vyhral kvalifikáciu, ale vinou problematického monopostu za sebou nedokázal udržať súperov a skončil tretí. V nedeľu to však bolo lepšie. „Preteky boli dobré. Myslím si, že sme mali lepšie tempo ako v sobotu. Nyck ma veľmi skoro predbehol, ale bolo to v poriadku, pretože som vedel, že bude naozaj rýchly a myslel som si, že budem pretekať s inými ľuďmi.“

 

„Ale potom sa okolo mňa počas prvého safety caru otvorili isté možnosti a začal sa malý chaos. Využili sme druhý útočný režim v správnom čase, keď bola na trati menšia mela. Urobili sme správne rozhodnutia v správnom čase, čo bolo skutočne skvelé,“ hodnotí pilot Mahindry.

„Myslím si, že v porovnaní so sobotou sme jednoznačne urobili krok vpred. V niekoľkých posledných dvojitých pretekoch pre nás bola sobota veľmi bolestivá, ale počas noci sme sa zakaždým zlepšili. Trápime sa s dosiahnutím vydareného prvého dňa, ale dnes sme urobili krok vpred. Ale určite nám pomohol aj safety car, čo sa týka teploty pneumatík a to stačilo,“ uzavrel Lynn.

Jazdec, ktorý po tejto sezóne pravdepodobne opustí svoj tím a uvoľní miesto Oliverovi Rowlandovi, sa v priebežnom poradí posunul na šieste miesto.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *