Cassidy siahal na víťazstvo, po Vergnovom manévri nebol ani na pódiu (Video)

rozhodujúci moment sobotných pretekov
foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Nick Cassidy včera siahal na svoje prvé víťazstvo vo Formule E, od ktorého ho v New Yorku delilo osem kôl.

Pilot Virginu vyhral kvalifikáciu a 30 kôl bol na čele. Jeho náskok sa však postupne stenčoval a na krk mu dýchala dvojica Jean-Éric Vergne – Maximilian Günther. Deväť kôl pred koncom sa Vergne rozhodol pre útok v desiatej zákrute. Dvojnásobný šampión vo farbách DS TECHEETAH sa dotkol monopostu Virginu a po kontakte sa na chvíľku obaja dostali mimo ideálnej stopy.

To využil Günther, ktorý svoje BMW dostal na prvé miesto a tešil sa zo svojho tretieho triumfu v šampionáte. Aby toho pre Cassidyho nebolo málo, predbehol ho ešte aj Lucas di Grassi na Audi a Novozélanďan tak prišiel do cieľa „až“ štvrtý pred tímovým kolegom Robinom Frijnsom.

 

„Úprimne, zdalo sa mi, že to mám úplne pod kontrolou. V prvej polovici pretekov som mohol robiť, čo som chcel. Ale keď si Vergne išiel po útočný režim, naozaj som chcel svoju pozíciu. Takže som spotreboval trochu viac energie. V porovnaní s ostatnými som bol trochu dole. Dúfal som, že by som to mohol viac-menej dohnať počas môjho útočného režimu. Ale, žiaľ, ten sa minul počas fázy žltých vlajok,“ povedal pre Motorsport.com.

Nováčik sa vyjadril aj k Vergnovmu manévru. „Je to Formula E. Bude to agresívne. Myslím si, že práve preto je tento šampionát skvelý. Som trochu sklamaný, že to nesprávne vyhodnotil z hľadiska toho, ako to ovplyvnilo mňa. Ale nakoniec si ho veľmi vážim. Je to dvojnásobný šampión. Myslím si, že tieto preteky boli jeho. Išiel si po víťazstvo. Ublížil sám sebe.“

Vergne: Je dobré byť sklamaný po zisku druhého miesta (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *