Celý týždeň som sa cítil zle, teraz je to úžasný pocit, povedal monacký víťaz da Costa (Video)

Robin Frijns a António Félix da Costa
foto: DS TECHEETAH

António Félix da Costa vyhral včerajšiu rušnú Monako E-Prix, vďaka čomu si výrazne oživil šance obhájiť vlaňajší titul.

Pilot DS TECHEETAH včera zvíťazil po rozhodujúcom manévri v záverečnom kole, keď predstihol trápiaceho sa Mitcha Evansa z Jaguaru, ktorého na cieľovej čiare predstihol ešte aj Robin Frijns z Virginu. Da Costa sa vďaka včerajšej výhre vyšvihol zo štrnásteho na štvrté miesto v priebežnom poradí s desaťbodovou stratou na prvé miesto Frijnsa.

„Tento rok cítim na svojom chrbte tlak v podobe potrebných výsledkov. Vlani sme získali titul, tento rok to prebieha v poriadku, ale nie je to nič výnimočné. Naozaj som to tu chcel. Celý týždeň som sa cítil zle,“ priznal pre Motorsport.com.

„Trochu som spolupracoval so športovým psychológom a počas víkendu sme odviedli dobrú prácu, krok po kroku a ja som bol schopný zvládnuť napokon všetky kroky. Cítiš to proste vo svojich vnútornostiach. Celý týždeň, je to niečo tam dole. To, že sa to uvoľnilo, je úžasný pocit,“ pokračuje úradujúci šampión.

 

O všetkom rozhodol spomínaný manéver v poslednom kole, ktorý sa mohol skončiť aj nehodou. „Je veľmi veľa detailov, ktoré znamenali, že šťastným som ja. Pred pretekmi sa stalo množstvo vecí, ktoré viedli k tejto situácii. Mal som trochu viac energie a vedel som, že v poslednom kole bude tento rozdiel narastať. A len som si na to počkal.“

Z da Costových slov by sa mohlo zdať, že to bola takpovediac malina, ale obhajca titulu priznal, že až také pohodové to nebolo. „Úprimne, do tohto manévru v poslednom kole v dvanástej zákrute som išiel s myšlienkou – v poriadku, idem do toho, ale pravdepodobne to nevyjde. Dobre ma vykrýval. Ale nakoniec to naňho stačilo.“

Aj keď máme za sebou takmer polovicu sezóny, stále nemáme jasného lídra medzi pilotmi ani tímami. „Vyhrať preteky Formuly E v týchto dňoch je veľmi ťažké. Nemyslím si, že má niekto alebo nejaký tím náskok. Všetci veľmi dobre vieme, ako pretekať a ako riadiť všetku energiu a podobne,“ doplnil da Costa.

Infarktové Monako vyhral po „najriskantnejšom manévri v kariére“ šampión da Costa (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *