Chcem pódiá, víťazstvá a titul, tvrdí mladík Günther z BMW

Maximilian Günther
foto: BMW AG

Maximilian Günther, ktorý sa pred novou sezónou upísal továrenskej stajni BMW, chce v ročníku 2019/2020 zabojovať o pódiá. Nemec to povedal v rozhovore pre e-racing365.

Pre talentovaného pretekára prichádza zmena, keďže v predošlom roku pôsobil v americkom tíme GEOX Dragon. Aj v nekonkurencieschopnom aute dokázal predviesť niekoľko úctyhodných výsledkov v podobe piatych miest. To mu napokon otvorilo cestu do BMW, ktoré disponuje neporovnateľne lepším zázemím.

„Po vlaňajšku sa záujem o mňa zvýšil. Kontaktovalo ma BMW, hovorili sme spolu a veci sa následne vyvíjali. Prvý test v novom aute som zažil na okruhu Calafat a potom, ako som povedal, sa veci vyvinuli dobrým smerom. Konečne som súčasťou rodiny a veľmi sa z toho teším. Ako pilot BMW môžem povedať, že mojím cieľom sú bezpochyby pódiá. V budúcich sezónach chcem vyhrať preteky a mojím najväčším cieľom je zisk titulu.“

 

Sú to odvážne méty, ale BMW bude mať svoju silu aj v nadchádzajúcej sezóne. „Je to pre mňa niečo nové. Prichádzam z malého tímu do veľkého, ktorý má iné zdroje, viac ľudí, s ktorými môžem spolupracovať. Od začiatku sa v ňom cítim veľmi dobre, sebaisto. Všetci sa snažíme, aby šli veci správnym smerom a aby sme boli v otváracích pretekoch sezóny čo najsilnejší. Je tu pre mňa mnoho nových tvárí, ale uľahčuje mi to skutočnosť, že môžem hovoriť materinským jazykom. Je to skvelá partia, veľmi profesionálna, a ja si spoluprácu užívam,“ pokračuje mladý Nemec.

„Veci vyzerajú z môjho pohľadu pozitívne. V tejto chvíli je všetko v poriadku. Samozrejme, je to, ako vždy. Pokúšame sa mať čo najrýchlejšie možné auto. Od môjho príchodu sa cítim veľmi sebaisto. Všetci ťaháme za jeden povraz. Je to filozofia, ktorou sa riadime. Všetci máme spoločný cieľ a práve preto sa v tíme cítim tak dobre,“ dodal Günther.

BMW potvrdilo zotrvanie Alexandra Simsa v továrenskom tíme