Čile by mohlo byť treťou juhoamerickou krajinou s pretekmi Formuly E

Čile

Južná Amerika by mohla rozšíriť svoju pretekársku históriu o ďalšie preteky. Podľa informácii, s ktorými vyrukoval portál e-racing.net, má o preteky Formuly E záujem Čile. Bývalý a jediný čilský pretekár F1 Eliseo Salazar bol súčasťou čilskej diplomatickej delegácie, ktorá navštívila preteky v Buenos Aires. Jej zámerom je príchod elektrickej série do hlavného mesta Santiago.

Práve Salazar je vedúcim projektu, ktorý má za úlohu organizovanie pretekov v čilskej metropole. V prípade úspechu by po Uruguaji a Argentíne išlo o tretiu juhoamerickú krajinu s podujatím Formuly E. Podľa zákulisných informácií by chceli predstavitelia Čile privítať čoraz populárnejšiu kategóriu v sezóne 2017/2018.

Bývalý pretekár F1 diskutoval v argentínskej metropole so šéfom Formuly E Alejandrom Agagom. Projekt podporujú aj čilský minister pre energetiku Andrés Rebolledo Smittens a Pablo Squella, ktorý je tamojším ministrom športu. Je známe, že o Formulu E má záujem množstvo miest z celého sveta. Čile by malo na hostenie pretekov väčšiu šancu v prípade krachu dohody s Argentínou.

Približne dva aj pol kilometrová trať v uliciach Santiaga by mohla zahŕňať populárne námestie Plazia Italia, cez Alameda Avenida až po Parque Forestal. Príprava tohto konceptu mala stáť predstaviteľov mesta približne pol milióna amerických dolárov. Na organizovanie pretekov v Čile by bolo potrebných asi desať miliónov dolárov. Tie by mali pokryť súkromní sponzori. Samozrejme, potrebný je aj súhlas vedenia mesta, ktorý nemusí byť samozrejmý. Dokazujú to udalosti v Berlíne či Hamburgu.

Zdroj: e-racing.net