Čínsky Iconiq chce do Formuly E vstúpiť s vlastným tímom

foto: Iconiq Motors (Facebook)

Čínsky výrobca áut Iconiq Motors sa vraj snaží o budúci vstup do Formuly E. Prezradil to generálny riaditeľ W Motors Ralph Debbas. Informuje o tom Arabian Business.

W Motors by sa do elektrického kolotoča mohlo dostať prostredníctvom svojej elektrickej divízie Iconiq Motors. „Formula E sa stáva vzrušujúcou. Je tam množstvo interakcie s divákmi a dokonca môžete hlasovať za svojho favorita. V Iconiq zvažujeme vstup s vlastným tímom o jeden alebo o dva roky. K zakladateľom a organizáciám Formuly E máme veľmi blízko. Tento rok ešte nie sme pripravení, ale možno na budúci budeme. Plánujeme vlastný tím. Je správne byť vo Formule E, pretože má veľký potenciál. Rastie a to celosvetovo,“ nechal sa počuť Debbas.

Predstaviteľ čínskej automobilky si myslí, že Formula E je v súčasnosti zaujímavejšia ako F1. „V 90. rokoch bola fantastická, ale od roku 2000 je monotónna. Autá sú rovnaké a nie ja na tom nič vzrušujúce. Formula E je čoraz vzrušujúcejšia. Preteky F1 nesledujem už niekoľko rokov. Nebavia ma. Úprimne, radšej si pozriem Formulu E.“

Zatiaľ nie je jasné, ako by sa nový tím mohol dostať reálne na štartový rošt. Od budúcej sezóny stúpne počet stajni na dvanásť a tento počet by mal byť zachovaný. Jedinou možnosťou pred Iconiq tak môže byť prevzatie iného tímu. Najpravdepodobnejším scenárom by mohlo byť odkúpenie stajne DRAGON, ktorá sa v tejto sezóne veľmi trápi. Jej vedenie sa však zatiaľ zdráha pristúpiť na takúto dohodu.