Cirkus z Bernu by sa nemal opakovať, tvrdí šéf pretekov Formuly E (Video)

Scot Elkins
foto: © FIA Formula E

Šéf pretekov Formuly E Scot Elkins tvrdí, že v novej sezóne sa už nezopakujú rozhorčené reakcie zo strany pilotov, ktoré sme videli v Berne. Povedal to v rozhovore pre e-racing365.

Niekoľko pretekárov, vrátane Lucasa di Grassiho a Felipeho Massu, sa po incidente zo začiatku Bern E-Prix takpovediac pustili do zástupcu šéfa pretekov. Za všetkým sa skrývala skutočnosť, že nahnevaným pilotom sa nepáčilo rozhodnutie vedenia pretekov. Elkins totiž po hromadnej nehode anuloval ďalšie zmeny v štartovom poli a reštart mal prebehnúť v pôvodnom poradí. To sa, pochopiteľne, nepáčilo jazdcom, ktorí získali niekoľko priečok k dobru.

Všetko sme to videli v priamom prenose. Predovšetkým rozhorčeného di Grassiho s Massom. Elkins s odstupom času prezradil, ako to celé vnímal. „Úprimne, občas som z toho celého sklamaný, pretože keď sme dostali autá do boxovej uličky, nepovedal som pilotom, aby zostali v autách. Mohli sme sa k pretekom vrátiť pomerne skoro, hneď po tom, ako všetci dorazili do boxov a šlo by to rýchlejšie. Keby som im povedal, aby zostali v monopostoch.“

„V prvej chvíli som videl reakcie typu – človeče, to nie je správne, nedáva to zmysel. Potom si pozriete tie isté zábery znovu a počúvate, čo piloti hovoria. Zrazu pochopíte, že tento šport je plný vášne a títo chlapci majú adrenalín poriadne vysoko. Pretekali, prišli do boxov, stiahli si prilby z hláv a povedali prvú vec, ktorá im napadla,“ pokračuje šéf pretekov.

Celú vec preberali piloti s vedením pretekov počas záverečného víkendu sezóny v New Yorku. „Nie je to tá najlepšia vec, aká sa kedy stala, ale viem pochopiť, ako a prečo sa to stalo. Mali sme niekoľko súkromných konverzácií a preniesli sme sa cez to. Ale áno. Keď som to videl prvýkrát, bol som trochu nahnevaný. Lenže čím viac som ich počúval, tým viac som sa snažil pochopiť, že bránia svoju pozíciu, ktorú si vybojovali na trati,“ dodal Elkins.