Čo bude s tímom Audi po tejto sezóne? Nahradí ho projekt z Kanady?

foto: Formula E

S blížiacim sa koncom sezóny je čoraz zaujímavejšou témou budúcnosť aktuálneho továrenského tímu Audi. Nemecký konštruktér po tejto sezóne spoločne s BMW opustí Formulu E.

Podľa The Race sa v zákulisí pracovalo na prebratí tímu organizáciou Abt, ktorá je pôvodným a zakladajúcim členom šampionátu. Tým by sa zaistil terajší počet dvanástich tímov na štartovom rošte aj pre budúci rok. Plán o tíme riadenom zoskupením Abt zrejme padol. Nie však úplne…

Podľa uvedeného zdroja sa v poslednej sezóne Abt predstaví ako zákaznícky tím niektorého z konštruktérov. Vraj s tým súhlasila aj samotná Formula E. Tento stav však má byť iba dočasný. Nové plány hovoria o zapojení kanadskej vysielacej spoločnosti SEGI.TV, ktorej príchod od novej sezóny je ale veľmi nepravdepodobný.

Nový projekt by sa mohol zmeniť na zmenený tím v prvej sezóne éry Gen3 v roku 2022. Podľa predbežnej dohody bude operačnú stránku zastrešovať Abt, ale podporu tímu bude zaisťovať SEGI.TV. Mimochodom, SEGI.TV je fanúšikom Extreme E dobre známa, pretože v tomto novom šampionáte prevádzkuje tím spoločne s legendárnym americkým zoskupením Chip Ganassi Racing.

 

Abt je od začiatku súčasťou šampionátu a prvé tri sezóny viedol tím viac-menej samostatne. Od štvrtej sezóny do tímu vstúpilo Audi a zmenilo ho na továrenskú stajňu. Abt vraj stále pracuje na dohode s niektorým z aktuálnych konštruktérov, ale času nazvyš už príliš mnoho nemá.

Tím v novej sezóne nebude používať motory Audi. Naopak, zákaznícky tím Virgin má s nemeckým konštruktérom dohodu, vďaka ktorej bude na budúcu sezónu jediným užívateľom motorov tejto značky. 

Ako dodáva The Race, hovorca Formuly E naznačil, že stále jestvuje možnosť príchodu iného dvanásteho tímu. Medzi kandidátmi má byť viacero záujemcov o miesto na štartovom rošte. Šampionát sa však vraj sústredí predovšetkým na deviatu sezónu a potvrdenie účastníkov éry Gen3.

Nepotrebujem pomoc šéfov Formuly E, aby som v nej zostal, myslí si di Grassi

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *