Čo nahradí výmeny vozidiel od sezóny 2018/2019?

 

Montreal - boxová ulička

Štvrtá sezóna Formuly E, ktorá ponúkne posledný ročník súčasného formátu, štartuje o necelé štyri mesiace. Od edície 2018/2019 totiž dôjde k zrušeniu výmeny áut uprostred pretekov a piloti tak absolvujú preteky v jedinom aute. Umožnia to batérie, ktorých kapacita bude dostačujúca.

„Na začiatku sme sa pýtali samých seba, či je výmena áut dobrá vec, ale nakoniec je to najdôležitejšia časť pretekov. Ďalej musíme premýšľať o tom, čo spravíme, aby sme aj naďalej bavili ľudí zapojením mechanikov a celého tímu do diania,“ prezradil pre Motorsport-Total.com pilot stajne Faraday Future Dragon Racing Loic Duval.

Otázne však je, čo ponúkne Formula E, ak už nebudeme vídať výmeny vozidiel. Podľa mnohých by to malo byť väčšie zastúpenie stratégie v pretekoch. „Zastávku v boxoch by sme si mali zachovať. Ľudia sa radi bavia bez ohľadu na to, či meníte auto, jazdca alebo spodnú bielizeň,“ myslí si Daniel Abt, s ktorým súhlasí aj Nicolas Prost. „Samozrejme, človek musí v pretekoch čeliť rôznym strategickým možnostiam. Je to prospešné. Čím otvorenejšia je stratégia, tým je to lepšie pre šou.“

Zdroj: Motorsport-Total.com, foto: Sam Bagnall (LAT)