COVID-19 odkladá začiatok sezóny, tú zrejme odštartujú dvojité nočné preteky v Rijáde

foto: Formula E

Januárový štart novej sezóny Formuly E sa odkladá, keďže preteky v čílskom Santiagu musia byť pre pandémiu odložené. Včera o tom informoval samotný šampionát.

Toto rozhodnutie pramení z problémov, ktoré má Spojené kráľovstvo s novou mutáciou koronavírusu. Tá tesne pred Vianocami priniesla omnoho tvrdšie opatrenia spojené s cestovaním do a z krajiny. Čile, kde sa mala sezóna začať, zaviedlo štrnásťdňový zákaz vstupu do krajiny ľuďom cestujúcim zo Spojeného kráľovstva. Priame lety medzi oboma krajinami sú dočasne zrušené.

Polovica tímov, množstvo pilotov a ďalších účastníkov Formuly E sídli v Spojenom kráľovstve. Zavedené reštrikcie by mali byť uvoľnené len niekoľko dní pred potenciálnym štartom sezóny, čo je z logistického hľadiska nerealizovateľná vec. S tým, pochopiteľne, súvisí viacero problémov.

 

Dvojité preteky v Santiagu sú tak preložené na neurčito. Podľa dokumentu, ktorý dostali tímy, sa vedenie šampionátu snaží o náhradný termín v prvom kvartáli budúceho roka. Presný dátum by sme sa mali dozvedieť v januári, keď bude Formula E potvrdzovať ďalšiu časť siedmej sezóny. Aj tento termín sa však môže posunúť.

Nový štart sezóny by tak mala priniesť historicky prvá nočná dvojitá E-Prix v Saudskej Arábii, ktorá je naplánovaná na 26. a 27. februára. Podobne ako pri všetkom, čo sa dnes vo svete deje, aj v tomto prípade to môže byť úplne inak.

Formula E je podľa nedávnych slov svojich lídrov pripravená na podobné komplikácie. Riešením by mali byť preteky na permanentných okruhoch. To, čo sa udialo v Spojenom kráľovstve, bolo vo veľkej miere nečakané. Preto šampionát nestíha aktivizovať náhradný plán.

Formula E potvrdila prvé nočné preteky, Rijád prinesie dlho očakávané svetelné divadlo!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *