CUPRA prvým konštruktérom v Extreme E, za volant sa posadí skúsený Ekström (Foto+Video)

Mattias Ekström
foto: Extreme E

Nemecký ABT Sportsline a španielska CUPRA potvrdili spojenie síl počas premiérovej sezóny Extreme E. Nový šampionát sa tak v podobe športovej divízie SEATU dočkal prvého konštruktéra.

Tím potvrdil aj meno mužského zástupcu jazdeckej dvojice. Za volant auta novo sformovaného tímu sa posadí 42-ročný Mattias Ekström, niekdajší dvojnásobný šampión DTM a majster sveta v relykrose. CUPRA bude hlavným partnerom tímu ABT Sportsline počas premiérovej sezóny Extreme E, ktorá by mala odštartovať v marci.

Ohlásenie spolupráce prebehlo počas oficiálneho otvorenia prvej CUPRA garáže v Európe, konkrétne v nemeckom Hamburgu, kde tím predviedol svoje lakovanie vozidla ODYSSEY 21.

foto: Extreme E
foto: Extreme E
foto: Extreme E

Zakladateľ a šéf projektu, Alejandro Agag: „Sme nadšený, že môžeme na palube Extreme E privítať prvého automobilového partnera, ktorým je CUPRA. Toto oznámenie skutočne podčiarkuje oddanosť tímu ABT Sportsline smerom k tejto sérii. Obe značky sú priekopníkmi v oblasti elektrifikácie. Je to ďalší správny krok smerom k vyvolaniu skutočnej zmeny naprieč širším automobilovým trhom.“

„Skvelou správou je aj potvrdenie Mattiasa Ekströma v pozícii jazdca Extreme E počas prvej sezóny. Jeho úspechy hovoria za neho. Svoje schopnosti potvrdil v cestovných vozidlách a relykrose. Nepochybujem o tom, že sa veľmi rýchlo vyrovná nielen s ODYSSEY 21, ale aj jedinečnými výzvami. Teším sa na to, kedy ho uvidím v akcii,“ dodal Španiel.

Mattias Ekström
foto: Extreme E

Zatiaľ nie je jasné, kto bude tvoriť ženskú časť tímu. Meno Ekströmovej kolegyne by sme sa mali dozvedieť neskôr. „Zdá sa mi, akoby som sa vrátil domov. Pred dvadsiatimi rokmi sme čelili výzve v DTM, ktorú sme zvládli. Teraz je čas na nové dobrodružstvo – Extreme E. Myslím si, že tento koncept je veľmi dômyselný a som presvedčený, že spoločne s CUPROU a ABTOM vytvoríme silný tím,“ dodal Švéd.

Ekström je niekoľko rokov ambasádorom CUPRY. Spolupráca medzi CUPROU a oddelením ABT Sportsline sa začala pred dvomi rokmi a obe strany sa zameriavajú na expertízu v oblasti elektrického motošportu. CUPRA vyvinula prvé plne elektrické cestovné pretekárske vozidlo na svete, model CUPRA e-Racer. ABT je zakladajúcim členom Formuly E. V sezóne 2016/2017 sa tešil z jazdeckého titulu pre Lucasa di Grassiho i z tímového prvenstva.

Ako je to s účasťou Hamiltona v Extreme E? Nový šampionát odštartuje o čosi neskôr

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *