Da Costa chce jazdiť v Pekingu, miesto však zatiaľ nemá

António Félix da Costa plánuje svoju účasť v druhej sezóne Formuly E a chce pretekať v otváracích pretekoch ročníka v Pekingu.

António Félix da Costa - Buenos Aires„Stále sme silno angažovaní a chceme pretekať v druhej sezóne. Som si istý, že nájdeme dobré miesto,“ napísal portugalský pilot na sociálnej sieti Twitter. Víťaz minuloročných pretekoch v Buenos Aires vynechal v premiérove sezóne niekoľko pretekov kvôli svojim povinnostiam v sérii DTM. Už počas premiérových pretekov v Pekingu ho z tohto dôvodu nahradil Takuma Sato v stajni Aguri. Da Costa chýbal aj v záverečných dvojitých londýnskych pretekoch.

Aj jeho prípadná účasť v blížiacich sa otváracích pekinských pretekoch bola ohrozená vinou kolízií termínov. V tom čase má da Costa povinnosti v DTM, kvôli čomu vynechal aj predsezónne testy na okruhu Donington Park. Včerajšie správy o presune pekinského podujatia však dávajú mladému pilotovi nádej: „Dobré správy o preložení pretekov. Teraz sa už môžem zúčastniť na pretekoch v Pekingu,“ napísal.

António Félix da Costa v MiamiPre da Costu však môže byť návrat do série náročnejší, než by sa mohlo zdať. Väčšina tímov chce angažovať pilotov na plný úväzok, čím by sa zvýšila šanca na zisk majstrovského titulu. V prvej sezóne sme videli množstvo zmien a výmen, v blížiacom sa ročníku by mali tieto pohyby ustáliť. Ak bude da Costa aj naďalej uprednostňovať sériu DTM, tak to bude mať s angažmánom náročné. K jeho šanciam neprispieva ani fakt, že väčšina sedadiel je už obsadená.

Stále je tu však niekoľko zaujímavých voľných miest. Ani jeho bývalý Team Aguri zatiaľ nepotvrdil mená svojich jazdcov. Počas predsezónnych testov vyskúšal niekoľko pilotov. V hre je aj tím Andretti, ktorý je momentálne sponzorovaný Amlinom, takže da Costa by mohol opäť jazdiť v monoposte s dobre známym modrým lakovaním. Jeho tímovou kolegyňou by tak bola Simona de Silvestrová, ktorá dokázala, že by v šampionáte nemusela byť len dopočtu. Oba spomínané tímy budú v druhom ročníku využívať minuloročné špecifikácie pohonnej jednotky.

Do úvahy prichádza aj stajňa NextEV TCR, kde je zatiaľ jediným potvrdením pilotom obhajca Nelson Piquet mladší. Druhým jazdcom čínskeho tímu by mohol byť Oliver Turvey, ale potvrdené zatiaľ nič nebolo.

Zdroj: Current-E.com, Twitter, foto: FIAFormulaE.com

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *