Da Costa chce popri Formule E stíhať LMP2 i Super Formulu

Pilot stajne Andretti António Félix da Costa by popri Formule E rád absolvoval v aktuálnom roku ešte minimálne jednu sériu. Ako informuje Autosport.com, malo by ísť o kategóriu LMP2 a spomína sa aj Super Formula.

Továrenský pilot BMW prezradil, že by chcel byť súčasťou tímu WEC v roku 2018. Tohtoročné pôsobenie v LMP2 by malo byť prípravou. „Vyvíjam vozidlo WEC, pretože sa tam chcem dostať. Dúfam, že tam budem môcť jazdiť v roku 2018. O niečo sa pokúšam s LMP2, aby som nabral skúsenosti v rýchlom aute. Stále som mladý a v LMP2 by to bolo skvelé. Na budúci rok by som potom mohol jazdiť vo WEC s BMW. Bolo by skvelé, keby som bol v Le Mans s továrenským tímom.“

Ďalšou možnosťou je pôsobenie v japonskej sérii Super Formula. „Helmut Marko mi raz povedal – si pretekár a ak tu niekde bude dobré auto, tak si s ním zajazdíš. Pred hlavnými pretekmi v Macau ma oslovilo viacero šéfov tímov. Opýtali sa ma, či by som mal záujem. Opäť som súťažil vo veľkom a výkonnom aute proti veľkým menám. Stále som pripravený tvrdo pretekať v konkurencieschopnom aute. Našli sa dva tímy, ktoré ma oslovili. Je to ale iba malá šanca. Uvidíme, čo sa udeje. Rád by som tam súťažil,“ dodal da Costa.

Zdroj: Autosport.com, foto: FIAFormulaE.com