Da Costa vraj posilní stajňu Andretti!

António Félix da Costa - Putrajaya

Aktuálny ročník Formuly E sa končí, ale prestupový kolotoč sa ešte len rozbieha. Už dávnejšie je známe, že tímy Renault e.dams a Abt Schaeffler Audi Sport si udržia svojich pilotov aj v budúcej sezóne. Novinka však prišla z americkej stajne Andretti, ktorá by mala podľa najnovších informácií angažovať aktuálneho pilota Teamu Aguri, Portugalčana Antónia Félixa da Costu.

Predbežná dohoda medzi oboma stranami vraj bola uzavretá v posledných dňoch a hovorí sa o niekoľkoročnej spolupráci, ktorá by mala byť podľa Motorsportu potvrdená v najbližších dňoch zmluvou. Samotný da Costa záujem zo strany Andretti nekomentoval, naznačil však, že o jeho budúcnosť v elektrickom šampionáte je postarané.

„Rozhodnutie padlo už začiatkom tohto týždňa, ale nemôžem povedať viac. Je to dlhodobá vec a som spokojný. Čo môžem povedať naisto, je to, že na budúci rok budem vo Formule E na plný úväzok, takže nevynechám žiadne preteky. Naozaj sa chcem pobiť o víťazstvo v tomto šampionáte,“ povedal da Costa. Oficiálne potvrdenie tejto dohody by malo prebehnúť ešte pred posledným podujatím sezóny v Londýne. Po da Costovom boku by mal jazdiť Robin Frijns, s ktorým Andretti ráta aj pre ďalší ročník.

Jeden z najtalentovanejších pretekárov série hodnotí svoje doterajšie pôsobenie v Teame Aguri pozitívne. „Bolo to ako na horskej dráhe, bolo to dobrodružstvo. Tím začal od nuly a chlapci boli ku mne naozaj skvelí, takže sa im musím poďakovať. Dokázali sme bojovať s veľkými chlapcami v Renaulte a Abte. Moja londýnska účasť v kokpite Aguri bude niečím výnimočným.“

Už dlhšie sa vie o záujme BMW vstúpiť do Formuly E a prestup da Costu by predstavoval ďalší medzistupeň v rámci tohto procesu. BMW by sa v sezóne 2018/19 mohlo spojiť s tímom Andretti, ktorý by sa tak stal továrenskou stajňou. Motoršportový šéf BMW Jens Marquardt pred časom prezradil, že bavorská automobilka vstúpi do elektrického šampionátu iba v tom prípade, ak jednu ePrix zvládne jazdec s jediným monopostom.

Zdroj: Motorsport, foto: Dan Bathie (Current E)