Da Costa vynechá londýnske preteky

Photo: Amlin Aguri
Photo: Amlin Aguri

António Félix da Costa vynechá posledné preteky sezóny v Londýne, pretože v tom čase absolvuje preteky série DTM na Norisringu. Portugalčan, ktorý mal vynechať aj berlínsku ePrix, rovnako kvôli DTM, sa nakoniec v Nemecku objaví, avšak nezúčastní sa pretekov v Moskve. Pre 23-ročného pretekára je vynechanie sezónneho finále sklamaním, pretože pre stajňu Amlin Aguri to budú domáce preteky.

„Je to škoda, že tieto preteky vynechám. Mal som šťastie s Berlínom, pretože pôvodne som mal vynechať aj tieto preteky, avšak kalendár sa posunul, takže mám šťastie. Smutný som však aj pre Amlin Aguri, pretože v Londýne máme základňu, boli by to pre nás domáce preteky. Je to škoda, že budem chýbať, ale som si istý, že sa stajni preteky vydaria,“ povedal da Costa.

Portugalský pilot zažije krušné chvíle, pretože v priebehu troch víkendov absolvuje tri podujatia. Najprv sa predstaví v Berlíne, následne v sérii DTM a napokon absolvuje svoje posledné tohtoročné preteky v FE v Moskve.

„V tom čase si zrejme neoddýchnem. Ale príliš ma to netrápi. Je dobré, ak sa v tom čase dostanem do rytmu. Niečo takéto som absolvoval už predtým. V roku 2012 som pôsobil v sérii Renault 3.5 a takisto aj v GP3. Boli to jedny preteky za druhými. Môže to byť však aj zlé, ak nie ste vo forme, ale dôležité je zostať pokojným,“ dodal da Costa.

Mladý pilot sa zamýšľa aj o funkcii Formuly E. „Mladý pilot sa môže v FE naučiť veľa vecí. V tejto chvíli Formula 1 využíva množstvo rekuperačných systémov, šetrí palivo. V FE je to s manažovaním systémov ešte náročnejšie. Jazdecký štýl je v FE podobný tomu v F1, najmä čo sa týka ovládania systémov. V FE sa neustále starostíte kvôli energii, rovnako ako v F1. Musíte jazdiť rýchlo a počas toho musíte šetriť energiu. Musíte byť veľmi bystrý pilot.“

„Je dobré, ak mladí pretekári môžu jazdiť proti skúseným pilotom ako Bruno Senna, Jarno Trulli a Nick Heidfeld. Títo piloti jazdili v F1 a nič vám len tak nedarujú. Táto séria ukáže svetu, že ak ste raz rýchly, tak ste rýchly. Pre mladých pilotov je dôležité jazdiť proti takýmto kalibrom,“ pokračuje da Costa.

„Vo Formule E je skvelé to, že sa tu všetci piloti navzájom rešpektujú. Mladíci ťažia z toho, že jazdia proti týmto jazdcom. Čo má z hľadiska ich budúcnosti veľký význam. Formula E so sebou prináša dobré preteky a to je presne to, čo mladí pretekári potrebujú na to, aby sa mohli vyvíjať smerom k F1,“ povedal na záver da Costa.

Zdroj: Formula E Zone

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *