Ďalšia rana pre Formulu E, koronavírus vyradil z kalendára premiérovú Jakarta E-Prix

foto: Formula E

Premiérová Jakarta E-Prix, ktorá sa mala konať 6. júna, nateraz vypadáva z tohtoročného kalendára Formuly E pre šíriaci sa koronavírus.

V dnešnom rannom vyhlásení šampionátu stojí, že spoločne s indonézskymi zástupcami už nemohli čakať dlhšie a museli sa rozhodnúť, ako ďalej. Do včerajšieho dňa hlásila Indonézia 27 nakazených ľudí, zatiaľ bez úmrtí. Z vyhlásenia citujeme: „Rozhodnutie bolo prijaté ako najzodpovednejší postup pri ochrane zdravia účastníkov šampionátu, zamestnancov a divákov. Naďalej budeme pozorne sledovať situáciu s relevantnými autoritami a organizačnou komisiou vzhľadom na možnosti presunutia pretekov na neskorší termín.“

Po čínskom San-ja a Ríme ide o tretie zrušené preteky aktuálnej sezóny, čím dostáva kalendár obrovské trhliny. Najnovšie sa hovorí aj o zrušení Paríža. Len včera sme vás informovali o možnej náhrade, ktorou by mohli byť dvojité preteky vo Valencii. Aj v tomto prípade sú však informácie iba neoficiálne. Niektoré médiá sa prikláňajú k uskutočneniu týchto pretekov, iné informujú opačne, keďže v Španielsku evidujú už viac ako 1200 nakazených ľudí koronavírusom.

Zrušené podujatia v Ríme a San-ja by mohli nahradiť dvojité preteky vo Valencii!

„S rastúcim počtom prípadov nakazených vírusom COVID-19 v krajinách, kde má Formula E naplánované preteky, riešime krízové plány, ktoré by zabezpečili čo najmenší dopad na zostávajúce preteky sezóny. Je to situácia, ktorá sa vyvíja na dennej báze a my musíme zostať realistickí, flexibilní a musíme hľadať alternatívne možnosti. To isté odporúčajú lokálne autority,“ povedal zástupca šéfa Formuly E Alberto Longo.

Premiérové preteky v Jakarte boli pod paľbou kritiky prakticky od ich zverejnenia. Najprv sa búrila verejnosť, pretože Indonéziu zasiahli len nedávno nesmierne intenzívne búrky, ktoré spôsobili následne záplavy s katastrofickým dopadom na obyvateľov krajiny. Neskôr bol problémom monument Monas, ktorý mal byť súčasťou areálu trate. Následne niektoré médiá informovali o politickom pozadí celého podujatia. Napokon to všetko „vyriešil“ koronavírus, ktorý ohrozuje aj preteky v Paríži a Soule.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *