Ďalšiu sezónu i éru Gen2 ukončí v roku 2022 juhokórejský Soul

Soul
foto: Formula E

Už dvakrát zrušené preteky v juhokórejskom Soule by sa mali dočkať premiéry na konci sezóny 2021/2022. Ako informuje The Race, v auguste 2022 by mal práve Soul hostiť finále budúceho ročníka i posledné preteky s vozidlami Gen2. Aby toho nebolo málo, budú to hneď dvojité preteky.

Pôvodne bola premiérová Soul E-Prix naplánovaná na minulú sezónu, ale vzhľadom na vypuknutie pandémie došlo k odloženiu pretekov a tie chýbajú aj v aktuálnom kalendári. Teraz sa hovorí o budúcom auguste, Soul E-Prix by mala byť súčasťou veľkého turistického festivalu, ktorý sa uskutoční od 10. do 14. augusta.

Formula E pripravuje návrh kalendára, ktorý chce na budúci mesiac predostrieť Svetovej motoristickej rade. Podľa The Race by mal obsahovať aspoň šestnásť pretekov s decembrovým štartom v Rijáde. Novými dejiskami by mali byť Vancouver a Kapské mesto a súčasťou kalendára by mali byť aj Rím, Londýn, Berlín, New York, Santiago a Mexiko City.

Stále sa vraj rokuje o tom, aby sa preteky v Monaku konali každoročne a nie každý druhý rok. Rokovanie prebiehajú aj v súvislosti s pretekmi v Paríži a zatiaľ neuskutočnenou premiérou v indonézskej Jakarte. V hre by vraj mali byť aj druhé preteky na území Spojených štátov. Spomína sa Kalifornia na začiatku budúceho leta.

Formula E sa usiluje o preteky v Japonsku, Číne, Indii a USA

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *