Daniel Abt: Bude to zatiaľ tá najnáročnejšia sezóna Formuly E (VIDEO)

Daniel Abt
foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Pilot Audi Daniel Abt zažije už svoju šiestu sezónu vo Formule E. Aj v ročníku 2019/2020 bude jazdiť za továrenský tím Audi. V poradí šiesta edícia prinesie zatiaľ nevídaný boj. Prvýkrát totiž uvidíme priamy súboj na trati medzi štyrmi veľkými nemeckými konštruktérmi Audi, BMW, Mercedes a Porsche.

„Bude to veľmi tvrdý boj,“ povedal Abt vo svojom videu na YouTube. „Neviem, kedy sa stalo naposledy, že BMW, Mercedes, Porsche a Audi bojovali medzi sebou a zároveň s ďalšími veľkými konštruktérmi. Každý si je vedomý, že to bude tvrdé. Nikto tu nie je na to, aby skončil na druhom mieste. Porsche a Mercedes istotne nespia. Majú veľmi intenzívnu prípravu a všetko smerujú k blížiacej sa sezóne.“

Audi len tento týždeň predstavilo svoj nový monopost e-tron FE06. Abt ho vo svojom vlogu predstavuje detailnejšie.

Audi má v porovnaní s  Mercedesom a Porsche omnoho viac skúseností. „Vo Formule E sa toho môže pokaziť veľmi veľa. Dúfam, že nadobudnuté skúsenosti zúročíme. Máme mnoho ľudí, ktorí sú s nami veľmi dlho. Aj my, jazdci, sa poznáme veľmi dobre. Najmä na začiatku sezóny by mohli byť tieto faktory našou silnou stránkou. Jedno je ale isté. Bude to zatiaľ najťažšia sezóna. Jednoznačne,“ dodal nemecký pilot, ktorého kolegom bude aj naďalej niekdajší šampión Lucas di Grassi.

https://www.instagram.com/p/B2CcQtjoqxZ/