Daniel Abt prvým Nemcom s víťazstvom vo Formule E

foto: © FIA Formula E

Daniel Abt sa v Mexiku dočkal prvého víťazstva vo Formule E. Ide o prvý triumf Nemca v tomto šampionáte, ale aj o prvé víťazstvo Audi ako továrenského tímu. Mexiko City prinieslo preteky plné zvratov.

Abt štartoval z piatej priečky, hneď po štarte sa dostal o pozíciu vyššie a v polovici pretekov bol druhým za Oliverom Turveym na monoposte NIO. Následne sa vďaka perfektným zastávkam v boxoch dostal na čelo. „Fantastický deň a konečne víťazstvo. Máme za sebou ťažké časy, ale nikdy sme to nevzdali a získali víťazstvo a deviate miesto. Som neuveriteľne hrdý na všetkých. Musím sa poďakovať celému tímu. Obe autá boli jednoducho perfektné. Dnes večer tu bude poriadna párty.“

„Prišli sme sem s vedomím, že máme super rýchle auto a dvanásť bodov ako tím. Vo Formule E sa môže stať čokoľvek, musíte sa sústrediť na každé kolo. Mechanici boli veľmi, veľmi rýchli. Neviem, ako sa im to podarilo, ale práve to bolo kľúčom k víťazstvo a ja som im veľmi vďačný. Nevzdávame sa, stále veríme a dnes to bolo jednoducho fantastické. Vidíme, že Formula E je nepredvídateľná. Videli sme, čo sa stalo Felixovi. Preto sa potrebujeme zlepšovať. Som veľmi hrdý na celý tím,“ dodal rodák z Kemptenu, ktorému patrí v priebežnom hodnotení šieste miesto.

foto: © FIA Formula E

Obhajca titulu Lucas di Grassi štartoval po treste zozadu, navyše sa v pretekoch musel vyrovnať aj s päťsekundovým trestom za výmenu meniča na jeho aute. Brazílčan však prelomil dlhé čakanie na body a vďaka deviatemu miestu v Mexiku sa odlepil odo dna priebežného poradia. „Boli to vzrušujúce preteky s množstvom zábavy. Gratulujem Danielovi. Fantastická práca. Svoje prvé víťazstvo si zaslúžil už v Hongkongu. Ako tím sa nikdy nevzdávame a náš boj sa začal práve dnes.“

Audi sa vďaka svojmu prvému víťazstvu vo Formule E dostalo v priebežnom hodnotení na šieste miesto. „Po problémoch, ktoré sme mali v prvých pretekoch, chutí toto víťazstvo veľmi sladko. Nevedeli sme, čo presne tu môžeme očakávať. Po kvalifikácii sme mali trochu zmiešané pocity. Preteky však priniesli špičkové výkony od oboch pretekárov. Lucas jazdil fantasticky a z Daniela som absolútne očarený,“ povedal po pretekoch športový riaditeľ Audi Dieter Gass.

„Daniel odjazdil neuveriteľné preteky. Jeho predbiehací manéver, ktorý ho dostal do víťaznej pozície, bol prvotriedny. Lucasov výkon je pre nás takisto povzbudením, dosiahol najrýchlejšie kolo pretekov a predviedol pekný prienik dopredu. Nejde len o tím, ale aj o ľudí v základni, ktorí medzi pretekmi pracovali veľmi tvrdo. Gratulujem všetkým,“ dodal šéf tímu Allan McNish.