Daniel Abt si zaslúži miesto vo Formule E, myslí si Lucas di Grassi

Lucas di Grassi a Daniel Abt
foto: © FIA Formula E

Niekdajší šampión Lucas di Grassi z Audi prezradil, že mu bude Daniel Abt v tíme veľmi chýbať. Brazílčan to povedal v rozhovore pre Autosport.

Abt prišiel o svoje miesto v Audi po nevydarenom pokuse o žart (aspoň tak to tvrdí on sám), keď ho vo virtuálnych pretekoch už skončenej série Race at Home Challenge nahradil profesionálny e-hráč. Po prevalení celej kauzy Audi s rodákom z Kemptenu okamžite rozviazalo zmluvu. Jeho miesto v tíme by mal podľa aktuálnych správ zaplniť dvojnásobný šampión DTM, René Rast.

Už bývalý pilot Audi absolvoval všetky doterajšie preteky Formuly E a je otázne, či ho v novej sezóne uvidíme v niektorom z elektrických monopostov. Šampión z roku 2017, di Grassi, si myslí, že Abt bol veľmi často podceňovaný. „Naozaj mi bude v tíme chýbať. Myslím si, že ma talent a kapacitu na to, aby bol súčasťou štartového roštu Formuly E a dosahoval dobré výsledky.“

Audi: Chyby tolerujeme, ale toto bolo zámerné rozhodnutie ísť proti pravidlám

„Keď sme sa prvýkrát stretli, tak sme boli každý v inej fáze svojej kariéry, a začali sme jazdiť vo Formule E. Daniel prišiel z Formuly 2, ja som prišiel zo športových vozov po F1. Som o sedem rokov starší, takže som bol skúsenejší a on sa odo mňa veľa naučil. Stal sa z neho veľmi dobrý jazdec. Určite si zaslúži byť súčasťou poľa a myslím si, že ľudia podceňujú jeho schopnosti. Je veľmi talentovaný a veľmi rýchly. Myslím si, že v posledných rokoch bol skutočne konkurencieschopný, takže tu jednoznačne musí byť,“ pokračuje brazílsky pretekár.

Tak ako v každom tíme, aj v Audi zažívali obaja jazdci lepšie i horšie časy. Podľa skúseného pilota to však nebolo nič vážne a ich vzťah označil za dobrý. „Keď som sa pripojil k tímu, tak ma trochu znepokojovalo jeho priezvisko, pretože mohol byť uprednostňovaný. Ale aj keď bol tím riadený zoskupením Abt, správal sa veľmi profesionálne a hlavným cieľom bolo víťazstvo. Bez ohľadu na to, či vyhrám ja alebo Daniel. Bol to veľmi dobrý tímový kolega, nikdy sme spolu v rámci tímu nejako výrazne nebojovali,“ dodal di Grassi.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *