Daždivý víkend v Londýne môže motošportu priniesť úplne nové výzvy

Nick Cassidy
foto: Formula E

Piloti Formuly E budú dnes v Londýne s veľkou pravdepodobnosťou čeliť búrkam, ktoré by predbiehanie mohli výrazne sťažiť. Čo sa týka manévrov, piloti sú v tomto smere skeptickí, keďže samotný okruh v hale ExCeL London predbiehaniam príliš nepraje.

Londýn zažíva návrat Formuly E po piatich rokoch a ponúka unikátny okruh, ktorý kombinuje vonkajšiu časť v okolí haly ExCeL s jej vnútornými priestormi, kde sú umiestnené boxy a štartová/cieľová rovinka.

Predpoveď počasia hovorí o veľkej pravdepodobnosti dažďa počas soboty i nedele, čo pilotom ešte viac sťaží život. V prípade dažďa by bola totiž mokrá iba polovica okruhu. Ten má už tak či tak výrazne drsný povrch. Dážď by spôsobil, že by sa vlhkosť mohla preniesť aj dovnútra.

Dvojnásobný šampión Jean-Éric Vergne z DS TECHEETAH pre The Race povedal: „Čím viac budeme jazdiť, tým viac vody nanesieme z vonkajška dovnútra, čo by mohlo byť dobré pre ľudí v prvej kvalifikačnej skupine. Prvýkrát jazdíme na trati, ktorá je napoly v interiéri a napoly v exteriéri. Je to naozaj skvelé. Vnútorná časť je skutočne priľnavá, ale vonkajšia je trochu úzka, ešte aj na pomery Formuly E. Zrejme to bude vláčik. Predbiehanie je takmer mission impossible. Pravdepodobne bude pršať, takže to bude napoly suché, napoly mokré. Prvýkrát v motošporte, možno okrem Spa.“

Jeho súper z Audi, takisto šampión Lucas di Grassi, podporuje Vergnovu myšlienku o možnej výhode pre prvú kvalifikačnú skupinu. „Bude to skutočne náročné. Keď budete vo vnútri, tak nebudete mať predstavu o tom, ako veľmi prší. Musíte vyjsť von z boxov, aby ste to videli. V histórii motošportu to bude skutočný unikát. Štart na suchu a tretia zákruta mokrá. Bude zaujímavé sledovať, ako sa s tým vyrovná náš mozog.“

Upršaný druhý tréning priniesol double BMW s prvým miestom Günthera (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *