De Vries je prvým šampiónom bez minulosti v F1, uvidíme ho vo Williamse?

Nyck de Vries
foto: Daimler

Zatiaľ žiadny pilot Formuly E sa vďaka svojim výkonom v šampionáte nedostal do F1. Prvou lastovičkou by mohol byť čerstvý majster sveta Nyck de Vries.

Pilot Mercedesu sa vo veku 26 rokov nestal len najmladším šampiónom Formuly E, ale aj prvým Holanďanom, ktorý vyhral majstrovstvá sveta pod hlavičkou Medzinárodnej automobilovej federácie. De Vries momentálne zastáva aj pozíciu rezervného pilotA Mercedesu v F1 a pošuškáva sa o jeho možnom odchode do Williamsu.

Tieto špekulácie pred niekoľkými týždňami dementoval šéf Mercedesu vo Formule E Ian James a športový riaditeľ nemeckého konštruktéra Toto Wolff povedal, že by miesto v F1 doprial nielen de Vriesovi, ale aj jeho kolegovi Stoffelovi Vandoornovi.

 

De Vries je stále mladý pilot a titul z Formuly E by mu mohol pomôcť. Pre Reuters povedal: „Myslím si, že by to mohlo byť dobré znamenie. Či sa tak stane, to neviem. Je príjemné počuť, že o tom ľudia hovoria, ale bez ohľadu na to budem čakať, čo sa v nasledujúcich mesiacoch udeje a ako bude vyzerať moja budúcnosť.“

Prví piati šampióni Formuly E sú bývalými pilotmi F1. De Vries je prvý, kto zatiaľ v F1 nejazdil. Hovorí sa, že po tejto sezóne by mohol Mercedes opustiť Valtteri Bottas a novým kolegom Lewisa Hamiltona by sa mal stať George Russell z Williamsu. Práve jeho miesto by podľa niektorých hlasov mohol zaplniť de Vries.

Holandskou hviezdou je bezpochyby Max Verstappen, ale de Vries si myslí, že v jeho domovine zarezonuje aj jeho úspech. „Nemám takéto typy pocitov alebo cieľov, byť prvým Holanďanom, ktorý vyhrá majstrovstvá sveta v motošporte. Je to zábavná skutočnosť, ale pridávam tomu nulovú hodnotu. Cením si hodnotu titulu a toho, čo to v našej komunite znamená.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *