Di Grassi diskvalifikovaný, mexickým víťazom d´Ambrosio!

Lucas di Grassi - MexikoLucas di Grassi bol vylúčený z pretekov v Mexiku, víťazom sa tak stal pôvodne druhý Jerome d´Ambrosio. V prvom úseku pretekov jazdil pilot stajne Abt Schaeffler s o 1,8 kg ľahším monopostom, než ako to povoľujú pravidlá. Minimálna povolená hmotnosť predstavuje 888 kg, di Grassiho auto vážilo 886,2 kg. Nemecký tím sa rozhodol, že sa voči tomuto verdiktu neodvolá.

Toto rozhodnutie znamená, že di Grassi je v celkovom hodnotení na druhom mieste so stratou 22 bodov na prvého Sébastiena Buemiho, ktorý sa po Brazílčanovej diskvalifikácii posunul na druhé mieste. Nico Prost je tretí a pilot stajne Renault e.dams si na svoje konto pripísal Ďalšie dva body za najrýchlejšie kolo pretekov. To pôvodne patrilo d´Ambrosiovi, ale komisári potrestali jeho nepovolený prejazd šikanou.

Loic Duval zostáva na štvrtom mieste, ale je potrestaný pätnásťsekundovou penalizáciou za opakované skracovanie si trate a ignorovanie čiernej a bielej vlajky. Piaty je Robin Frijns, nasledujú Sam Bird, Daniel Abt, Nick Heidfeld, Stéphane Sarrazin a prvú desiatku uzatvára Bruno Senna.

Pozrite si najzaujímavejšie momenty z mexickej ePrix

Kompletný záznam sobotnej ePrix

Výsledky Mexiko City ePrix

Priebežné hodnotenie pretekárov

Priebežné hodnotenie tímov

Zdroj: FIAFormulaE.com, foto: Adam Warner (LAT)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *