Di Grassi má zlomenú nohu, čaká ho operácia. Stratil šancu na zisk titulu?

di Grassi

Z Brazílie k nám dorazili prekvapujúce správy. Síce sme už okrajovo informovali o zranení členka, ktoré si Lucas di Grassi privodil pri futbale, zdalo sa však, že to nie je nič vážne. Pilot tímu ABT ale kvôli boľavej nohe vynechá víkendové 24-hodinové preteky Le Mans. Lekári mu poradili neštartovať v slávnych vytrvalostných pretekoch. Členok 32-ročného bývalého jazdca F1 je zlomený a musí sa podrobiť operácii. Rekonvalescencia by mala trvať jeden a pol až tri mesiace. Jeho účasť v dvojitej New York ePrix je tak vážne ohrozená.

Jeden z hlavných ašpirantov na zisk titulu si zranenie privodil minulý týždeň pred dvojitými pretekmi v Berlíne. Spočiatku to nevyzeralo vážne, veď di Grassi skončil v sobotu aj nedeľu na pódiu a v celkovom hodnotení mierne stiahol náskok svojho najväčšieho rivala a obhajcu titulu, ktorého účasť v New Yorku je takisto otázna.

Včera di Grassi uverejnil na Twitteri nasledujúci príspevok: „Žiaľ, tohtoročné 24-hodinové preteky v Le Mans vynechám kvôli zlomenej lýtkovej kosti. Bolo to náročné rozhodnutie, ale poslúchnem rady lekárov. Zlomeninu som si privodil počas charitatívneho futbalového zápasu na Stamford Bridge v utorok 6. júna. Mojim tímovým kolegom prajem cez víkend len to najlepšie.“

Lídrom priebežného poradia jazdcov je štyri preteky pred koncom sezóny Sébastien Buemi, ktorý má na druhého Lucasa di Grassiho náskok 32 bodov. S výraznou stratou je na treťom mieste Felix Rosenqvist, ktorý má už len teoretickú šancu na zisk titulu. Pilot môže počas jedného dňa získať maximálne 29 bodov (25 za víťazstvo, 3 za pole position a 1 za najrýchlejšie kolo pretekov).

Foto: Sam Bagnall (LAT)