Di Grassi nevzdáva boj o titul: Do New Yorku sa vrátim úplne fit

Lucas di Grassi

Jeden z hlavných ašpirantov na zisk titulu Lucas di Grassi by sa mal zúčastniť na dvojitej New York ePrix. Pre portál Motorsport.com to potvrdil samotný jazdec tímu ABT.

Ešte pred dvojitou Berlín ePrix utrpel Brazílčan počas charitatívneho futbalového zápasu zlomeninu lýtkovej kosti. Aj napriek tomu ale absolvoval berlínske podujatie a nazbieral poriadnu porciu bodov, vďaka čomu je stále reálne v hre o titul. Krátko po posledných pretekoch sa objavili správy o operácii členka, ktorá mohla di Grassiho vyradiť z najbližších pretekov. Minulý štvrtok absolvoval v Sao Paule operáciu a podľa vlastných slov bude pripravený štartovať v USA.

„Zotavujem sa veľmi dobre a chodím normálne, ale bolo mi povedané, aby som s chôdzou začal až na budúci týždeň. Do dvoch týždňov by som mal byť na sto percent fit. Už teraz sa cítim lepšie ako v Berlíne, kde to bolo úplne zlomené. Teraz je kosť po operácii späť na svojom mieste a cítim sa dobre. Je isté, že v New Yorku budem v poriadku, žiadny problém,“ prezradil aktuálny vicemajster.

Počas dvojitej ePrix získal di Grassi o osem bodov viac ako obhajca titulu Sébastien Buemi. „Po nedeľných pretekoch som sa cítil veľmi nepohodlne a potom som letel do Le Mans a kvôli intenzívnej bolesti to bolo ešte horšie. Noha bola čoraz modrejšia, tak mi doktor urobil röntgen, aby sme videli, o čo ide. Ja som si myslel, že ide len o poškodenie väzov. Lekári mi odporučili, aby bola kosť posunutá na svoje miesto, pretože neskôr by mohli nastať problémy. Nebolo jednoduché opustiť tím v posledných minútach, ale pre všetkých bolo rýchle rozhodnutie najlepšie.“

Pri pohľade na priebežné poradie je jasné, že Buemi má pred di Grassim náskok 27 bodov. Líder však zrejme minimálne sčasti vynechá dvojitú New York ePrix, preto by mu jeho bodová rezerva nemusela na obhajobu titulu stačiť. „Nikdy neviete, čo sa vo Formule E udeje. Buď tu Séb nebude, ja zažijem náročný víkend a do Montrealu pôjde s výhodou on alebo by som mohol vyhrať obe podujatia a výhoda by bola na mojej strane. Uvidíme, ale je isté, že ak preteky vynechá, tak budú veci zaujímavejšie. Netreba však zabúdať na to, že on počas tohto roka naozaj dominuje, takže najiniciatívnejší bol počas aktuálnej sezóny práve on.“

Zdroj: Motorsport.com, foto: Alastair Staley (LAT)