Dnešný víťaz Sam Bird vstúpi do zajtrajšej kvalifikácie s trestom

Sam Bird
© FIA Formula E

Víťaz premiérových pretekov sezóny Sam Bird vstúpi do zajtrajšej kvalifikácie s trestom v podobe posunu na štarte o desať miest nižšie. Dôvodom je dnešný incident, pri ktorom nezvládol vjazd do garáže stajne DS Virgin a ohrozil okolostojacich účastníkov.  

Ako informujeme v našom sumári z dnešných pretekov, Bird zvíťazil aj napriek tomu, že počas pretekov dostal za spomínaný incident trest v podobe prejazdu boxovou uličkou. Komisári celú vec vyhodnotili ako nebezpečnú jazdu v boxovej uličke. Už počas pretekov sa ozývali kritické hlasy, ktoré tvrdili, že tento trest je výsmechom pre súperov, keďže boxová ulička je na mestskej trati v Hongkongu naozaj krátka.

Bird bol po dnešnom triumfe, ešte pred udelením trestu, spokojný. „Auto sa správalo výborne, ale niekedy je ťažké porozumieť Formule E. Dnes sme boli skutočne rýchli. Chalani mi dodali skvelé auto a dokázali sme z toho vyťažiť maximum,“ neskrýval spokojnosť Brit, ktorý sa vyjadril aj k rozhodujúcemu manévru na Jeana-Érica Vergna.

Obaja spolu zvádzali súboje od začiatku pretekov a Birdova chvíľa prišla pred šiestou zákrutou. „Vedel som, že to je to miesto, ktoré by som mohol využiť. Potreboval som byť len o pol metra bližšie než v celom stinte. Získal som ho a využil šancu,“ dodal priebežný líder šampionátu, ktorý ale do zajtrajších pretekov vstúpi so spomínaným trestom.

Dozvedel sa o ňom až po pretekoch a pre e-racing365.com následne povedal: „Úprimne, som trochu rozčarovaný. Tunajšia boxová ulička je veľmi prašná a minimálny čas na zastávku v boxoch je veľmi náročný. Vysvetlil som to komisárom, ale oni sa rozhodli takto. Ťažko to spracovávam. Myslel som si, že by to mohlo byť len pokarhanie. Rozhodnutie je však konečné, takže zajtra musím pracovať tvrdo. Zanecháva to vo mne akúsi kyslú pachuť.“

Celý incident si môžete pozrieť tu: