Do Extreme E prichádza 58-ročný Carlos Sainz, jeho kolegyňou bude španielska motocyklová legenda!

Laia Sanzová a Carlos Sainz starší
foto: Acciona I Sainz XE Team

Carlos Sainz starší bude súčasťou štartového roštu premiérovej sezóny Extreme E. Legendárny Španiel vytvorí dvojicu so svojou krajankou a úspešnou motocyklovou šampiónkou Laiovu Sanzovou.

Obaja budú súčasťou tímu Acciona I Sainz XE, ktorého technickým partnerom bude QEV, podľa ktorého sa mala pôvodne volať aj stajňa. O príchode dvojnásobného majstra sveta WRC a niekoľkonásobného víťaza Rely Dakar sme informovali pred niekoľkými dňami. Tieto šumy získali na intenzite po tom, ako v októbri Sainz testoval elektromobil ODYSSEY 21 na juhu Francúzska s viacerými poprednými pretekármi.

Počas dnešného on-line predstavenia tímu Sainz potvrdil, že okrem postu pretekára bude aj manažérom tímu. „Je to pre mňa skvelá príležitosť vyskúšať niečo nové. Obe pozície budú pre mňa skvelé. Jedna z nich mi dáva pred koncom mojej kariéry možnosť jazdiť v stopercentne elektrickom aute. Druhá mi umožňuje čiastočne vlastniť tím. Takisto by som rád zdôraznil, že budem pokračovať aj vo svojom Dakar projekte.“

Carlos Sainz starší a Laia Sanzová
foto: Acciona I Sainz XE Team

Jeho kolegyňou bude Laia Sanzova, účastníčka Dakaru a niekoľkonásobná majsterka sveta v triale. Španielka sa síce špecializuje na motocykle, ale na konte má aj niekoľko štartov v športových vozidlách. „Viete si predstaviť, aká som šťastná, že budem mať za tímového kolegu Carlosa Sainza. Jeho kariéru sledujem od mojich detských čias. To, že môžem byť jeho kolegyňou, je pre mňa cťou. Dúfam, že sa veľa naučím a že budem veľmi rýchlo konkurencieschopná.“

Šéfom tímu by sa podľa zákulisných správ mohol a mal stať bývalý pilot F1 a niekdajší športový a technický šéf DS TECHEETAH vo Formule E Pedro de la Rosa.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *