Do Formuly E sa tlačí ambiciózny americký výrobca elektromobilov

foto: Formula E

Súčasťou novej éry Gen3 by mohol byť ďalší americký konštruktér, ambiciózny americký výrobca Lucid Motors. Informuje o tom The Race.

Táto prekvapujúca správa by mohla znamenať, že by sme mali v sérii druhého amerického výrobcu po Penske Autosport a zároveň prvého nového konštruktéra za tri roky. Lucid už je zapojený do diania v elektrickom šampionáte, keďže navrhuje a dodáva špeciálny batériový komponent všetkým tímom. 

Zatiaľ nie je jasné, či by prípadný vstup do Formuly E znamenal nový pretekársky tím alebo či by bol Lucid Motors aj výrobcom pohonných jednotiek. Ako dodáva The Race, pravdepodobnejšie je spojenie s už existujúcim tímom, ktorý v súvislosti s érou Gen3 hľadá dodávateľa. 

Éra Gen3 štartuje sezónou 2022/2023, ale vstup americkej značky je podľa uvedeného zdroja pravdepodobnejší o rok neskôr. Podľa zákulisných informácií sa zástupcovia automobilky stretli s vedením Formuly E a s minimálne jedným tímom. 

Nového dodávateľa budú po tejto sezóne potrebovať terajší továrenský tím Audi, respektíve to, čo po ňom zostane, a aktuálny zákaznícky tím Virgin.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *