Do Formuly E som sa chcel vrátiť s konkurencieschopným tímom, tvrdí Frijns

Robin Frijns
foto: © FIA Formula E

Robin Frijns tvrdí, že jeho návrat do Formuly E vo farbách stajne Envision Virgin Racing napĺňa jeho cieľ, ktorým bol návrat do série vo farbách konkurencieschopného tímu. Holanďan sa stal tímovým kolegom Sama Birda a vďaka technológii od Audi bude môcť naplno predviesť svoj talent.

Továrenský pilot Audi strávil vo Formule E dve sezóny vo farbách Andretti. Lenže po oznámení zapojenia sa BMW do amerického tímu o miesto pochopiteľne prišiel a vlani sme ho v elektrickom kolotoči nevideli. Teraz sa vracia plný odhodlania. „Myslím, že v tretej sezóne sa mi darilo. Mal som silného tímového kolegu da Costu. Neustále som hľadal spôsob, ako sa vrátiť s tímom, ktorý bol počas štyroch rokov konkurencieschopný,“ povedal Frijns pre e-racing365.

Staronový pilot elektrického kolotoča prezradil, že záujem o jeho služby mal samotný tím a nešlo o rozhodnutie dodávateľa pohonných jednotiek, teda Audi. „Bolo to v skutočnosti rozhodnutie od Envision a Virginu Racing. Audi do toho popravde nehovorilo. Jazdcov si vyberal tím. Samozrejme, som ale veľmi rád, že je s nami aj Audi.“

FOTO+VIDEO: Tím Envision Virgin Racing predstavil nové auto, do Formuly E sa vracia Robin Frijns!