Do pripravovaného šampionátu Extreme E vstupujú ďalšie ženy

Simona de Silvestrová
foto: Formula E

Šampionát Extreme E ponúkne vo svojej premiérovej sezóne atraktívne súboje zmiešaných dvojíc. V praxi to znamená, že v každom z áut uvidíme dvojčlennú posádku tvorenú ženou a mužom. Je to podmienka, ktorú tímy nesmú porušiť.

V tejto súvislosti sa do jazdeckého programu zapája čoraz viac zaujímavých mien z prostredia ženského motoršportu. Medzi najnovšie prírastky patrí pretekárka Junior WRC Catie Munningsová, ktorá sa pripojila k Simone de Silvestrovej. Švajčiarka v službách Porsche v rámci Formuly E sa k novému projektu pripojila len nedávno. Na svojom konte má pôsobenie v Indycar, Formule E či v šampionáte Supercars.

Šampionát Extreme E prichádza s novinkou: Jedno auto, dvaja pretekári, muž a žena (Video)

Medzi ďalšie zaujímavé mená patrí vývojová jazdkyňa Extreme E Mikaela Ahlin-Kottulinská, víťazka ženskej W Series Jamie Chadwicková, či Katherine Leggeová, ktorá absolvovala niekoľko podujatí Formuly E ešte v premiérovej sezóne a pôsobí v prostredí športových vozov.

V najbližších týždňoch a mesiacoch sa môžeme tešiť na ďalšie mená, ktoré posilnia tento zaujímavý projekt. Vážnosť celého šampionátu potvrdzujú už potvrdené tímy, medzi ktorými nájdeme aj dve americké legendy Andetti Autosport a Chip Ganassi Racing.

Extreme E odštartuje o čosi neskôr, ale hlási novinku – hyperboost

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *