Domáci tím Venturi sa v Monaku teší na veľký sviatok

Felipe Massa, Susie Wolffová, Edoardo Mortara a tím Venturi
foto: © FIA Formula E

Už v sobotu uvidíme deviate preteky aktuálnej sezóny, na ktoré sa veľmi teší aj domáci monacký tím Venturi. Stajni sa v tejto sezóne vcelku darí a jednoznačným vrcholom bolo jej prvé víťazstvo v histórii tohto šampionátu, o ktoré sa v Hongkongu postaral Edoardo Mortara.

Mortara zažije v Monaku premiéru vo vozidle Formuly E a desiaty jazdec priebežného poradia sa na túto výzvu teší. „Už sa neviem dočkať. Pre celý tím sú to nesmierne dôležité preteky. Bude mi cťou riadiť naše auto na tomto výnimočnom okruhu. Žiaľ, budeme sa musieť vyrovnať s trestom a posunom na štarte o tri miesta, ktorý prišiel po pretekoch v Paríži. Sme však motivovaní a chceme najlepší možný výsledok.“

Návrat k pretekom v Paríži:

Massa získal pre Venturi dva body za deviate miesto, Mortara zapríčinil nehodu

Felipe Massa
foto: © FIA Formula E

Deviate preteky a deviata premiéra vo Formule E. Felipe Massa síce v Monaku odjazdil množstvo pretekov, nie však na tejto špecifikácii okruhu. „Monako bolo v mojej kariére vždy dôležité a fakt, že náš tím sídli práve v tomto kniežatstve, nám dodáva motiváciu navyše. Máme za sebou množstvo práce, aby sme pochopili, čo sa udialo v predošlých podujatiach. Chceme byť čo najsilnejší. Okruh v Monaku poznám najlepšie zo všetkých v tohtoročnom kalendári. Mal by som byť v pohode, keďže tu budem mať aj svoju rodinu a priateľov,“ dodal Brazílčan, ktorý ešte v F1 vo farbách Ferrari dosiahol v Monte Carle dve tretie miesta.

Monacký celok je po ôsmich pretekoch piateho ročníka na slušnom šiestom mieste. „Od začiatku sezóny sme prešli dlhú cestu, veľa sme sa naučili a predviedli náš potenciál. Je férové dodať, že výsledky prichádzajú rýchlejšie, než sme očakávali. Sú to naše domáce preteky, jedno z najikonickejších miest na pretekanie. Chceme tu zažiariť. V Monaku chce vyhrať každý,“ nechala sa počuť šéfka tímu Susie Wolffová.

Venturi sa len nedávno stalo prvým potvrdeným tímom v pripravovanom šampionáte Extreme E.

TIP: Sledujte nás na Instagrame