Dorazí torpédo menom Maldonado do Formuly E?

Pastor Maldonado

Len pred niekoľkými dňami sme vás informovali o možnosti príchodu Felipeho Massu do Formuly E a teraz je tu ďalšia zaujímavá správa z prostredia F1.

Kariéra Pastora Maldonada v F1 je nateraz na konci a zaujímavá postavička motoršportovej scény pracuje na náhradnom pláne. V tejto chvíli sa zdá, že návrat do kráľovskej série je zatiaľ v nedohľadne. F1 síce zostáva Maldonadovou prioritou, Venezuelčan je však realista a preto sa obzerá aj po alternatívnych možnostiach.

„Pracujeme na pláne B, pretože nikdy neviete, čo sa v F1 udeje. Mám dobrú šancu na návrat, ale ako profesionál musím mať aj plán B. Obzeráme sa okolo, veď v Európe je množstvo zaujímavých sérií, dokonca aj v USA, čo je takisto jednou z možností,“ prezradil Maldonado, ktorý pripustil, že chce dať prednosť šampionátom ako IndyCar a Formula E, prípadne WEC a DTM.

Skúsený pretekár však odmieta NASCAR: „To je niečo úplne odlišné. Svoju kariéru som odštartoval v Európe a bolo by náročné, ale nie nemožné, ísť do USA a do NASCAR, čo je ale iný typ pretekov. WEC je veľmi zaujímavá a rovnako tak aj DTM. Potom je tu IndyCar s jednosedadlovými monopostami, čo sa viac hodí k môjmu štýlu. Takže tieto tri série plus Formula E sú mojimi možnosťami. Uvidíme.“

Maldonado prezradil, že počas tejto sezóny ho pravdepodobne neuvidíme súťažiť na pretekárskych okruhoch. Venovať by sa mal spolupráci s dodávateľom pneumatík pre F1 Pirelli.

Zdroj: Autosport, foto: Steve Hayes