DRAGON: Günther absolvuje aj preteky v Monaku, Nasr uprednostňuje IMSA

Maximilian Günther
foto: © FIA Formula E

Patálie tímu GEOX DRAGON pokračujú, z čoho sa ale istotne teší Maximilian Günther, ktorý za americký tím odjazdí aj preteky v Monaku. Talentovaný Nemec absolvoval prvé tri podujatia sezóny, po ktorých ho vystriedal niekdajší jazdec F1 Felipe Nasr. Brazílčan mal byť súčasťou stajne až do konca sezóny. Tento zámer sa ale postupne vytráca.

Günther na začiatku sezóny v Rijáde, Marrákeši a ani v Santiagu nebodoval. V Mexiku, Hongkongu a San-ja ho nahradil Nasr. Vopred bolo jasné, že Günther sa do auta vráti v Ríme, kde mal zaskakovať za Nasra, ktorý chcel spraviť jedinú výnimku a uprednostniť šampionát IMSA, kde obhajuje titul. Brazílsky jazdec napokon vynechal aj preteky v Paríži a v monoposte ho neuvidíme ani v Monaku.

Návrat k pretekom v Paríži:

Stajňa DRAGON zaznamenala v Paríži najlepší výsledok v sezóne

Posledné preteky v Paríži dopadli pre Günthera vynikajúco, keď dosiahol svoj najlepší výsledok vo Formule E a najlepší rezultát tímu v doterajšom priebehu sezóny. Nemec skončil v chaotických pretekoch na solídnom piatom mieste. Vďaka tomu poskočil v celkovom poradí na sedemnásty post a stajni DRAGON pomohol odraziť sa zo dna priebežného poradia. Jeho kolega José María López uzatvára druhú dvadsiatku. Günther informoval o svojej účasti na Monako E-Prix prostredníctvom Twitteru.