Dragon nemal nárok na prvú desiatku, od úplného dna ho delili dva body

Nico Müller
foto: Formula E

Americký Dragon Racing zažíva vo Formule E neustále zhoršovanie svojich výsledkov. V premiérovej sezóne skončil druhý, ale následne z toho bolo štvrté, ôsme, deviate, desiate a teraz až jedenáste miesto.

Jediné dve body tímu v sezóne získal Brendon Hartley, ktorý v Rijáde obsadil deviate miesto. To však bolo pre tím z pohľadu bodového zisku všetko. Hartley po piatich pretekoch stajňu opustil a sústredil sa na svoje povinnosti vo WEC. Novozélanďan sa v konečnom poradí umiestnil na 23. pozícii.

Jeho miesto v posledných šiestich berlínskych pretekoch zaujal Sérgio Sette Câmara, pre ktorého to bola prvá ostrá skúsenosť so šampionátom. V poltucte pretekov predviedol viacero dobrých výkonov, ale na body mu to nestačilo a ročník uzavrel na predposlednej priečke.

Len o dve pozície vyššie evidujeme ďalšieho nováčika Nica Müllera, ktorý za tím síce odjazdil všetky preteky sezóny, ale takisto nebodoval. Dragon absolvoval ročník s tromi nováčikmi, ktorí majú svoju kvalitu. Lenže so slabým a menej efektívnym autom nemali reálnu šancu na lepší výsledok.

Od úplného dna, na ktorom sa ocitol beznádejne posledný tím NIO 333, delili americkú družinu len spomínané dva body, ktoré získal ešte začiatkom sezóny Hartley. Už teraz sme zvedaví, či sa vo vnútri tímu udejú nejaké zmeny, respektíve či sa majitelia nerozhodnú pre odchod z Formuly E a predaj licencie niektorému zo záujemcov.

Jay Penske (vľavo)
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *