Dragon predstaví svoju jazdeckú dvojicu zrejme až vo Valencii

foto: Formula E

Americká stajňa Dragon patrí medzi najmenej aktívne na sociálnych sieťach či pri propagácii svojej značky. To sa už dlhodobo prejavuje nielen pri vyjadreniach jazdcov či šéfov tímu, ale aj pri predstavovaní pretekárov.

Špecializovaný portál The-Race priniesol v tejto súvislosti zaujímavú správu. Podľa neho tím Dragon predstaví dvojicu pretekárov v predvečer oficiálnych predsezónnych testov, ktoré sa budú konať vo Valencii. Podľa uvedeného zdroja by mal byť jedným z dvojice minuloročný nováčik Nico Müller, ktorý pred niekoľkými dňami absolvoval dvojdňový test v Španielsku.

Druhé miesto by mohol zaplniť Sérgio Sette Câmara. Brazílčan absolvoval berlínske finále uplynulej sezóny a vraj rokuje o svojom zotrvaní v tíme. Jeho východiskovú situáciu však komplikuje fakt, že momentálne žije v Japonsku, kde pôsobí v šampionáte Super Formula. Všetko to komplikuje aj aktuálna pandémia a s ňou spojené obmedzenia.

Brazílčan Câmara túži po mieste vo Formule E: Bolo by to úžasné!

Câmara pre spomínaný web prezradil, že sa v Berlíne cítil veľmi dobre a dodal: „Formula E je niečo, čo chcem ako súčasť mojej budúcnosti. Teraz je však ešte trochu priskoro na to, aby som prezradil, čo bude robiť v blízkej budúcnosti.“ Doterajší rezervný pilot tímu Joel Eriksson už nie je pod zmluvou a rokuje s ďalšími tímami o svojej budúcnosti v šampionáte.

Dragon začne sezónu s minuloročnou pohonnou jednotkou a novú by mal nasadiť až pred aprílovými európskymi podujatiami. Preteky v Ríme a Paríži sú však vinou COVID-19 ohrozené, preto je tento termín v aktuálnom čase iba orientačný.

PODCAST: Audi, BMW a Mercedes predstavili jazdcov, Extreme E odštartuje v marci

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *