Dragon predstavil náhradu za Hartleyho, šancu dostane rezervný pilot Red Bullu v F1

Sérgio Setté Câmara
Foto: Formula E

Americký tím Dragon dnes predstavil meno pilota, ktorý nahradí Brendona Hartleyho v berlínskom superfinále. Šancu dostane rezervný jazdec tímu F1 Red Bull Sérgio Sette Câmara.

Novozélanďan ohlásil odchod z tímu len minulý týždeň s tým, že sa chce sústrediť na svoje povinnosti vo WEC. Jeho náhradník Setté Câmara zažil debut vo Formule E počas oficiálnych nováčikovských testov, kde jazdil práve za Dragon. V tejto sezóne sa venuje predovšetkým sérii Super Formula. Je rezervným jazdcom tímov Red Bull a Alpha Tauri v F1. Zatiaľ nie je jasné, či sa Brazílčan predstaví vo Formule E aj v ďalšej sezóne, keďže jeho povinnosti súvisiace s F1 a Super Formulou situáciu výrazne komplikujú.

Šéf tímu Jay Penske: „Sérgio na mňa v Marrákeši urobil veľký dojem a jeho práca v simulátore spoločne s úsilím našich inžinierom posúva vývoj nášho balíka vpred. Teším sa, že ho uvidím v Berlíne. Očakávam, že vo svojich prvých pretekoch za tento tím zabojuje o body.“

„Medzi tímom a mnou bola v Marrákeši správna chémia,“ spomína Sette Câmara. „Zvládli sme program a deň sme zakončili druhým miestom. Teším sa, že sa môžem podeliť o správu, že budem opäť spolupracovať s tímom, tentoraz priamo v pretekoch, čo je ešte výnimočnejšie. Chcem sa poďakovať Jayovi Penskemu a všetkým členom tímu za túto príležitosť.“

Rezervným jazdcom pre zostávajúcich šesť pretekov sezóny bude aj naďalej Joel Eriksson, ktorý bol druhým hlavným kandidátom na zaplnenie voľného miesta po Hartleyho odchode.

Formula E zverejnila tri finálové konfigurácie berlínskej trate Tempelhof!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *