Dragon Racing má nového hlavného inžiniera

foto: © FIA Formula E

Tím Dragon Racing získal do svojich radov skúsenú posilu. Na post hlavného inžiniera angažoval bývalého inžiniera stajní F1 McLaren, Force India a Williams Jakoba Andreasena. V posledných pretekoch sezóny v New Yorku spolupracoval s Josém Maríou Lópezom. Informuje o tom Autosport.

Práca Andreasena sa naplno rozbehne v budúcom ročníku. „Som nadšený, že sa vraciam k práci s Jayom Penskem a celým tímom Dragon. Je to presne to, čo som z hľadiska tímu a obchodu hľadal. Celá operácia je veľmi úzka a súdržná jednotka. Táto rodinná atmosféra nám umožňuje byť extrémne efektívnymi pri komunikácii a výkone. Verím, že toto bude jedna z našich najväčších výhod, keďže séria rastie a s ňou aj úroveň súťaže.“

„Čaká nás veľa práce, ak chceme dosiahnuť naše ciele. Ja mám však túto prácu rád. Formula E výrazne rastie. Je to vysoko relevantný šport s extrémne správne určenou identitou. Všetky aspekty šampionátu sú nesmierne pôsobivé, od dejísk pretekov, k prístupnosti fanúšikov, až po skvelú úroveň pretekov medzi najelitnejšími tímami a jazdcami. Páči sa mi to,“ dodal skúsený inžinier.

K angažovaniu Andreasena sa vyjadril aj majiteľ a šéf tímu Jay Penske. „Sme radi, že sa Jakob stáva našou súčasťou. Dosahujeme výrazné pokroky smerom k našim cieľom a jeho skúsenosti a odbornosť urýchlia tento vývoj. Teším sa na úzku spoluprácu s ním a na výsledky v piatej sezóne.“

Novým manažérom tímu sa stal Gary Holland. Ten vymenil Davida Stubbsa, ktorý sa k tímu pripojil v priebehu uplynulej sezóny. Tím Dragon by mal podľa zákulisných informácií čoskoro predstaviť jazdeckú dvojicu pre sezónu 2018/2019.