Dragon sa pripravuje na ďalšie testy, López nechápe rozhodnutie tímu

Nico Müller
foto: Formula E

Stajňa GEOX Dragon má za sebou úspešné predsezónne testy vo Valencii a počas najbližších dvoch týždňov ju čakajú posledné súkromné testy. Následne všetky monoposty poputujú do Saudskej Arábie, kde sa v novembri začne nová sezóna.

Vo Valencii sa darilo predovšetkým nováčikovi Nicovi Müllerovi, ktorý dosiahol tretí najlepší čas celých testov. Najlepší výkon predviedol v záverečný piatkový deň, keď na víťaza Maximiliana Günthera z BMW stratil len jednu desatinu sekundy. Švajčiara pochopiteľne tento výsledok tešil, ale ako povedal pre e-racing365, mrzí ho termínová kolízia medzi pretekmi v New Yorku a podujatím DTM na Norisringu.

To znamená, že Švajčiar vynechá predposledné podujatie ročníka a v tíme Dragon ho nahradí niekto iný. „Je to skutočne frustrujúce, keďže termín newyorských pretekov sa zmenil. Vyzeralo to veľmi dobre. Mal som byť k dispozícii počas všetkých podujatí. Teraz to, žiaľ, vyzerá na jednu kolíziu. Človek však nikdy nevie. Možno sa to všetko skončí šťastne, je to ešte veľmi ďaleko.“

TESTY: Druhé simulované preteky vyhral Buemi, Günther s rekordným časom!

Zdá sa, že Müller by mohol byť pre americký tím veľkým prísľubom. Brendonovi Hartleymu sa najviac darilo v stredu, keď skončil siedmy. Práve vtedy dosiahol najlepší čas. V piatok bol o desatinku pomalší a keďže ostatní sa výrazne zlepšili, prepadol sa až na štrnástu priečku.

Nahnevaný López bez miesta vo Formule E

Uplynulé tri roky strávil v elektrickom kolotoči José María López. Po sezóne vo Virgine strávil ďalšie dva ročníky v tíme Dragon. Tam sa mu príliš nedarilo, vlani získal len tri body a obsadil 21. miesto. Teraz ho z tímu vytlačili dvaja nováčikovia. Argentínčan pre Motorsport-Total povedal: „Úprimne, som sklamaný, že si Dragon vybral dvoch pilotov bez skúseností. Nemal som dobrú sezónu, mal som smolu. Keď som však mal k dispozícii výkon, bol som rýchlejší ako môj kolega.“

Spomínaným kolegom Lópeza bol Günther, ktorý sa upísal BMW a vo Valencii dosiahol najlepší čas celých testov.