Dragon sa pripravuje na premiéru svojho nového auta

foto: Formula E

Tím Dragon predstaví nové auto v plánovanej Rím E-Prix, ktorá by mala prebehnúť počas druhého aprílového víkendu. Sérgio Sette Câmara pre Motorsport.com prezradil, že v novom aute ešte poriadne nejazdil, ale s testovaním začne tento mesiac.

Ako je dlhšie známe, Medzinárodná automobilová federácia (FIA) a Formula E povolili tímom odložiť homologizáciu ich nových áut do 5. apríla. To malo zamedziť komplikáciám v dodávateľskom reťazci a zároveň znížiť náklady. Homologizácia bude platná aj pre ďalší ročník.

Okrem tímu Dragon sa pre odklad nástupu nového balíka rozhodli aj obhajcovia titulov z DS TECHEETAH a druhý tím minulej sezóny Nissan e.dams. Všetky ostatné stajne začali sezónu s novými autami. Nové auto s označením Penske EV-5 bude vybavené softvérom vyvinutým spoločnosťou Bosch, ktorá zahájila dlhoročné partnerstvo s americkým tímom.

Dragon zostane vo Formule E aj počas éry Gen3, zahajuje spoluprácu s nemeckým gigantom Bosch

„Nové auto som ešte netestoval, aby som bol úprimný,“ priznal Sette Câmara. „Doteraz sa len prepočítavalo a navrhovalo. Auto som neriadil. Už bude pripravené a v marci ho budem testovať. Nové auto nepoznám. Neprešiel som v ňom ani jednou zákrutou. Dúfam, že to bude iné. Dúfam, že to bude niečo naozaj dobré, efektívnejšie v pretekoch. Zatiaľ neviem povedať nič viac, pretože o ňom viem asi toľko ako vy.“

Brazílčan sa hneď v druhých pretekoch postaral o slušný bodový zisk. Po dodatočných trestoch siahal dokonca na pódium, keď skončil štvrtý. „Máme dobré auto v kvalifikáciách a zlepšili sme aj tempo v pretekoch. Inak by sme sa neudržali hore. Stále je to však naša slabá stránka. Vidíme, že niektorí štartujú päť, desať miest za nami a aj tak sa pred nás dostanú. Na tom musíme pracovať.“

Druhé rijádske preteky vyšli aj druhému jazdcovi tímu. Nico Müller skončil hneď za svojím tímovým kolegom. V súvislosti s prvou kvalifikáciou sezóny sa medzi dotknutými jazdcami riešil nespravodlivý systém, ktorý vylučuj z hry jazdcov, ktorí dosiahli rýchle kolo pod žltými vlajkami. Venujeme sa tomu v tomto článku:

Formula E by mala vyriešiť neférové pravidlá kvalifikácie

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *